U16 koondis kaotas Rumeeniale

Korvpall.
Korvpall. Foto: Toomas Huik

Täna Sarajevos jätkunud kuni 16-aastaste poiste Euroopa korvpallimeistrivõistluste B-divisjoni turniiril vandus Eesti esimeses 9.-16. koha vahegrupimatšis alla Rumeenia eakaaslastele 65:71.

Treenerite Aivo Erkmaa ja Vaido Rego juhendamisel mängivad eestlased jäid avaveerandaja järel taha 9:19, võitlesid end seejärel teisel veerandajal tehtud 10:3 vahespurdiga tagasi mängu ja lõpetasid poolaja neljapunktilises, 32:36 kaotusseisus, vahendas basket.ee.

Teise poolaja alguses hoidsid rumeenlased pidevalt mõnepunktilist edu, otsustavale neljandale perioodile mindi vastu nende 55:50 eduseisul. Eesti noortekoondislased jõudsid kaks ja pool minutit enne lõppu veel kahe punkti kaugusele - 63:65 - kuid lõplikku murrangut siiski ei sündinud.

Lõviosa eestlaste punktidest viskas koondise liider Robert Valge, kelle kontosse jäi korraliku, 65-protsendilise visketabavuse juures 28 punkti. Kaksikduublile lähedal olnud Madis Soodla arvele kogunes 13 punkti, üheksa lauapalli ja neli korvisöötu. Mõlemad mängumehed viibisid platsil praktiliselt vahetuseta.

Vahegrupi teises mängus on Eesti noorte vastaseks neljapäeval algusega kell 16 Šveits.