Kolmandal veerandajal lagunenud Rock kaotas Artland Dragonsile 71:94

Peep Pahv
Pildistatud 24. novembril 2009.
Pildistatud 24. novembril 2009. TÜ/Rocki korvpallimeeskonna leegionär Scott Morrison esimeses EuroChallenge mängus WBC Raiffeisen Welsi vastu, mille Rock võitis 58:53. Foto: Margus Ansu / Postimees

Kolmandal veerandajal täielikult lagunenud Tartu Rocki korvpallimeeskond kaotas EuroChallenge karikasarja alagrupiturniiri teises voorus Saksamaal Artland Dragonsile 71:94. Esimese poolaja võitis Rock 45:35.

Rocki resultatiivseim oli neli minutit enne kohtumise lõppu viie veaga välja langenud Marek Doronin, kes viskas 15 punkti. Scott Morrison lisas 14 ning Janar Talts ja Todd Abernethy kumbki 11 punkti. Talts võttis lisaks ka kaheksa lauapalli.

62:76 Hall vabavise

6.49 lõpuni. Sokk teeb pallikaotuse ning seejärel ka ebasportliku vea.Abernethy asendab Sokku, Morrison Leppikut

43:33

1.00 veerandaja lõpuni. Allingu asendab Taltsi. Taltsil ja Doroninil on juba kolm viga.

0:2 Fenn

Rock alustab kohtumist algviisikuga: Todd Abernethy, Silver Leppik, Marek Doronin, Janar Talts ja Scott Morrson.

Saksamaa meistriliigas tänavu seitse võitu ja viis kaotust kogunud Artlandi meeskonda peetakse tartlaste alagrupi soosikuks. Eriti tugevad on nad oma koduplatsil – seda teavad väga hästi Rocki abitreener Gert Kullamäe ning mängijad Tanel Tein ja Janar Talts. Kõik nad on karjääri jooksul pallinud ka Saksamaa meistriliigas.

Tein meenutas, et Artlandi korvpallisaalis jääb mulje nagu koguneks tribüünidele peaaegu kõik linna elanikud. Fännide tuline kaasaelamine tekitab Saksamaa klubile tõelise kodumängu eelise.

Eurosarja avavoorus võõrsil Antwerpeni alistanud Artlandis kannavad põhijõudu ameeriklastest leegionärid, kohalikel mängumeestel on vaid marginaalne abistaja roll.

Artlandi ja Rocki vaheline kohtumine algab kell 20.30 ning postimees.ee toob selle käigu operatiivselt lugejateni.