Kalev/Cramo purustas hooaja avamängus Rakvere Tarva

Kalev ja Tarvas kohtumas.
Kalev ja Tarvas kohtumas. Foto: Liis Treimann

Täna alustas uut hooaega Eesti meeste korvpalli meistriliiga ning Tallinnas Saku Suurhallis kohtusid eelmise aasta tiitlivõitja BC Kalev/Cramo ning pronksmedalid teeninud Rakvere Tarvas. Kindlamat mängu näidanud Kalev võitis kohtumise 86:60.

Kalev sai oma mängu kohe paremini käima ning tegi avaveerandi alguses 12:3 vahespurdi. Tarvas suutis veerandaja lõpuks vahet vähendada ja esimene kümme minutit lõppesid seisul 25:19. Poolajaks olid Kalevi mehed saanud juba juhtima 45:36. Kolmanda veerandaja mõõnast üle saanud Tarvas vähendas viimase kümne minuti eel vahe vaid kümnele punktile, aga neljandal veerandajal panid valitsevad meistrid oma paremuse maksma ja lõpuks võeti 26-punktiline võit.

Kalevi resultatiivseimaks oli 17 punktiga panustanud Rain Veideman, Armands Škele ja Frank Elegar lisasid 13 silma. Tarva suurimaks korvikütiks oli Kristo Saage, kelle arvele jäi 14 punkti, Maris Laksa lisas 12 punkti.

Kalev/Cramo - Rakvere Tarvas 86:60

Tere, head korvpallisõbrad! Kalev/Cramo ja Rakvere Tarva kohtumise alguseni on jäänud viis minutit!

Pall on mängu pandud!

2:0

Tanel Sokk avab mänguskoori ja viib Kalev/Cramo ette.

6:3

Kalev saab juhtima, aga Saage kaugvise toob esimesed punktid ka Kalevile.

12:3

Kalev on teinud suure spurdi ja saanud üheksa punktiga juhtima. Tarvas võtab aja maha.

14:3

Fall paneb pealt ja Kalev suurendab veelgi eduseisu.

Esimest veerandaega jääb mängida veidi üle viie minuti.

14:6

Tarvase poolt mängu tulnud Laksa sopsab kolmese.

14:9

Laksa nõelab taas kolmesega.

Kalev võtab aja maha.

16:9

Tanel Sokk toob Kalevile punktilisa, Rakvere vastab mööda läinud visetega.

16:13

Tarvas on vähendanud vähe vaid kolmele punktile, resultatiivne on olnud Rakvere leegionär Laurynas Mikalauskas.

22:13

Kalevi leegionärid vastavad omakorda väikese spurdiga.

22:16

Laksa tabab kolmanda kaugviske.

25:16

Gibson vastab kolmesega.

25:19

Saage tabab veerandaja lõpus kaugviske ja esimene veerandaeg lõppeb Kalevi kuuepunktilises edus.

27:21

Teist veerandaega on mängitud kaks minutit, Kalev on suutnud vahet hoida.

29:21

Kalev suurendab Elegari vabavisetest eduseisu.

29:23

Keerles vähendab vahet Tarva poolt.

29:25

Gustase vastu tehakse viga ja vahe vaid neli punkti.

32:25

Veideman tabab viske ja ka teenitud vabaviske.

Rakvere kasutab minutilist mõtlemispausi.

33:25

Elegar tabab ühe vabaviske.

36:29

Kalev hoiab vahet. Mängida jääb kolm minutit.

38:29

Moldoveanu tabab kaks vabaviset Kalevi poolt.

40:29

Ka Elegar ei eksi vabaviskejoonel.

43:31

Mikalauskas on resultatiivne Tarva poolt, aga Elegar ja Veideman ei lase vahel väheneda.

45:31

Veideman taas resultatiivne, poolaja lõpuni jääb minut.

45:33

Umbrasko tabab kaks vabaviset.

Kalev võtab aja maha, mängida jääb 28 sekundit.

45:36

Keerles tabab viimasel sekundil kaugviske!

45:36

Esimene poolaeg lõppeb Kalev/Cramo 45:36 juhtimisel.

Teine poolaeg on alanud!

46:36

Veideman tabab kahest vabaviskest ühe ja avab teise poolaja punktiskoori.

46:38

Gustas vähendab vahet.

49:38

Veidemani vabaviskest ja Soku lähiviskest suurendab Kalev taas vahet. Tarvas võtab aja maha.

Pikalt pole kumbki meeskond korvini jõudnud.

53:38

Kalev saab taas punkte juurde, Tarvas püsib endiselt 38 punkti peal.

53:39

Gustas tabab kahest vabaviskest ühe.

57:39

Moldoveanu suurendab Kalevi eduseisu veelgi. Tarvas võtab taas aja maha.

57:43

Leppik ja Laksa tabavad.

60:43

Kajupank tabab kaugviske.

61:45

Kalev hoiab kindlat eduseisu. Käimas on kolmanda veerandaja viimane minut.

61:48

Saage tabab kaugviske eest teenitud kolm vabaviset.

61:51

Saage tabab kolmese.

Kolmas veerandaeg lõppeb Kalevi eduseisul 61:51.

Neljas veerandaeg on alanud.

63:53

Vahe püsib kümne punkti peal.

63:55

Keerles tabab korvi alt.

65:55

Veidemani korv teeb vaheks taas kümme punkti.

76:60

Veidemani vabavisked viivad Kalevi 16 punktiga juhtima.

Mängida jääb kolm minutit.

80:60

Elegar ja Veideman viivad Kalevi juba 20 punktiga juhtima. Tarvas võtab aja maha.

Mäng on lõppenud. Kalev võidab 86:60.

Võitjate parimana viskas Rain Veideman 17 punkti, Tarva resultatiivseim oli 14 punktiga Kristo Saage.

Enne kohtumist:

Mõlemas meeskonnas on toimunud mitmeid muudatusi: lahkunud on Gary Wilkinson, Keith McLeod, Gert Dorbek, Rait Keerles, Toomas Raadik, Martin Dorbek ja Gregor Arbet. Uute tulijatena on meeskonnas leegionärid Devin Gibson ja Vlad Moloveanu ning TÜ/Rockist siirdus pealinna Rain Veideman.

Rakvere Tarvas mängib sellest hooajast ilma Anthony Stewarti, Brandis Raley-Rossi, Kaido Saksa, Reimo Tamme, Oliver Metsalu ja Renato Lindmetsata. Uute tulijatena on nimekirjas ameeriklane Gregory Jenkins, leedulane Giedrius Gustas ja eestlased Kristo Saage, Silver Leppik, Rait Keerles, Mihkel Kurg ning Sander Saare.