Inna-Katrin Hein
Bostoni maraton
Bostoni maraton Foto: SCANPIX

USAs Bostonis toimus eile 114. korda maraton.

Meeste arvestuses võitis Kenya jooksja Robert Kiprono Cheruiyot rekordilise ajaga 2.05.52, edastab Reuters.

Teiseks tulnud etiooplane Tekeste Kebede kaotas Cheruiyotile 91 sekundiga. Kolmas oli Bostoni maratoni tiitlit kaitsta püüdnud etiooplane Deriba Merga.

Naiste arvestuses oli parim etiooplanna Teyba Erkesso, kelle aeg oli 2.26.11.

Erkesso edestas vaid kolme sekundiga teise koha saavutanud venelannat Tatjana Puškarevat.

Möödunud aasta Bostoni maratoni naiste arvestuses võitnud Kenya jooksja Salina Kosegi oli kolmas ajaga 2.28.35.

Bostoni maraton sai alguse 1897. aastal. Inspiratsiooni selleks saadi 1896. aastal toimunud esimestest olümpiamängudest.

Traditsiooniliselt joostakse seda maratoni aprilli kolmandal esmapäeval.

Bostoni maraton on maailmas üks vanemaid maratone ning kuulub viie tähtsama maratoni hulka.