Kolmekordsed maailmameistrid alustasid võimsa võiduga

Lõuna-Aafrika Vabariigis toimuvatel jalgpalli maailmameistrivõistlustel alistas kolmekordne maailmameister Saksamaa D-alagrupi kohtumises 4:0 Austraalia.

Võitjate poolel olid täpsed Lukas Podolski, Miroslav Klose, Thomas Müller ja Cacau.

D-alagrupis on Saksamaal ja Ghanal nüüd kolm punkti. Serbial ja Austraalial on veel punktiarve avamata.

Mängu käik:

Mäng käib!

3 min

Austraallased saavad hästi löögile, kuid tulemust ei tule

7 min

Klose saab haästi läbi ja teeb ka löögi väravale, kuid Schwarzer on kindel. Jätkuolukorras on sakslased samuti ohtlikud. Seis siiski püsib 0:0

8 min

Lukas Podolski viib Saksamaa 1:0 juhtima

12 min

Özil viskab enneast ise pikali ja loodab teenida karistuslööki, kuid teenib selle eest kollase kaardi

19 min

Austraallased saavad ka rünnaku lõpuks löögile, pall lendab siiski kindlalt üle värava

20 min

Garcia kauglöök lendab kindlalt väravast mööda

23 min

Müller annab ohtliku tsenderduse värava alla, kuid ükski sakslane ei saa seal jalga pallile vahele

24 min

Klose saab umbes 10 meetri pealt vabalt löögile, kuid Klose saadab palli siiski kindlalt mööda

24 min

Craig Moore saab kollase kaardi

27 min

Klose realiseerib Lahmi hea tsenderduse. Saksamaa juhib 2:0!

31 min

Özil saab hästi läbi ja tahab palli üle väravavahi tõsta. Siiski jääb Özili löök nõrgaks

39 min

Khedira saab Lahmi tsenderdusele pea vahele, kuid pall lendab üle värava

40 min

Sakslased jätkavad hästi. Özil saab hästi läbi, kuid lükkab palli endale liiga pikalt ette ning olukord laheneb austraallastele õnnelikult

45 min

Esimesele poolajale lisatakse üks minut

45 min

Esimene poolaeg läbi! Saksamaa juhib 2:0

46 min

Lucas Neill saab kollase kaardi

46 min

Austraalia vahetab. Vincenzo Grella pingile, Brett Holman mängu

46 min

Austraallaste pealöögile jääb ette Mertesackeri käsi, kuid penaltit sellele ei järgne

51 min

Holmani küllaltki korralik sooritus lendab väravast mööda

54 min

Sakslased kombineerivad rünnakul väga hästi ja austraallased mängitakse ilusasti üle. Siiski Mülleri löök lendab üle värava

56 min

Tim Cahill tuleb tagant Bastian Schweinsteigerile sisse ja teenib punase kaardi. Austraalia jääb vähemusse

58 min

Carl Valeri teenib kollase kaardi

60 min

Klose on väga lähedal oma teisele tabamusele, siiski jääb veel seisuks 2:0

64 min

Austraalia vahetab. Richard Garcia puhkama, Nikita Rukavitsia tuleb mängu.

64 min

Saksamaa on hoidnud palli enda käes 57 % mänguajast ning Austraalia 43 %

66 min

Klosel taas hea võimalus, kuid seis püsib muutumatuna

68 min

Thomas Müller viib Saksamaa juba 3:0 juhtima

68 min

Saksamaa vahetab. Klose pingile, Cacau mängu

70 min

Paar minutit tagasi väljakule tulnud Cacau viib Saksamaa 4:0 juhtima

73 min

Saksamaa vahetab. Mesut Özil pingile, Mario Gomez mängu

74 min

Austraalia vahetab. Brett Emerton pingile, Mile Jedinak mängu

80 min

Austraallaste rünnakud muutuvad paremaks, aga tulemust need siiski ei too

81 min

Saksamaa vahetab. Lukas Podolski pingile, Marko Marin mängu

84 min

Neuer püüab kindlalt austraallaste löögi

90 min

Mängule lisatakse kolm minutit

90 min

Cacau saab teesklemise eest kollase kaardi

90 min

Mäng läbi! Saksamaa võitis 4:0

Kui Saksamaa on jalgpalli MMi ajaloo üks edukamaid riike, siis Austraalia mängib MM-finaalturniiril alles kolmandat korda. Austraallaste seniseks parimaks saavutuseks on kaheksandikfinaali jõudmine 2006. aastal.

D-alagrupi esimeses kohtumises alistas Ghana tänu Asamoah Gyani tabamusele 1:0 Serbia.

Saksamaa algkoosseis: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski ja Miroslav Klose.

Austraalia algkoosseis: Mark Schwarzer, Luke Wilkshire, Lucas Neill, Scott Chipperfield, Carl Valeri, Vincenzo Grella, Brett Emerton, Jason Culina, Richard Garcia ja Tim Cahill.