Uus-Meremaa tegi kolmanda viigi, kuid langes konkurentsist

Peep Pahv
Uus-Meremaa jalgpallurid pärast viiki Itaaliaga
Uus-Meremaa jalgpallurid pärast viiki Itaaliaga Foto: AFP/Scnapix

Uus-Meremaa tegi jalgpalli maailmameistrivõistlustel kolmanda viigi, kui 0:0 viiki lepiti alagrupi võitnud Paraguayga, kuid sellest ei piisanud, et järgmisse ringi pääseda.

-

1. min: Enne viimast vooru on Paraguayl 4, Itaalial ja Uus-Meremaal 2 ning Slovakkial 1 punkt.

-

4. min: Esialgu on väljakul kõik rahulik.

-

10. min: Paraguay mängija Victor Caceres teenib kollase kaardi.

-

16. min: Esimene veerandtund on möödunud sündmustevaeselt.

-

18. min: Paraguay sooritab esimese värava raamidesse suunatud pealelöögi.

-

30. min: Uus-Meremaa keskendub kaitsmisele ja nii pole neil ründefaasi liikudes kellelegi palli suunata.

-

31. min: kuid tegelikult peaks Uus-Meremaa nüüd riskima hakkama ja ründesse panustama, sest Slovakkia juhib Itaalia vastu ja Uus-Meremaa vajab edasipääsuks võitu.

-

36. min: Uus-Meremaa kaitsest rääkides - kaitses töötab neil üheksa meest (kümme koos väravavahiga) ja kerkima hakatakse alles siis, kui pall keskjooneni jõuab. Kuid samas pole nad just mängijad, kes palli kaua hoida suudaks.

-

38. min: Paraguay pressingut on täitsa vahva vaadata, kuid korraliku väravavõimaluseni pole nad veel jõudnud. Nüüd üritas kaugelt Oscar Cardozo, kuid pall lendas selgelt üle värava.

-

41. min: Uus-Meremaa on aktiivsemaks muutunud, kuid läbisöödud ei leia ründajaid.

-

41. min: kollase kaardi saab ründaja Roque Santa Cruz.

-

45. min: taktikafännidele päris huvitav mäng, kuid ründava jalgpalli nautijatele mitte. Poolaeg!

-

46. min: algas teine poolaeg.

-

48. min: terve esimese poolaja varjus olnud Uus-Meremaa alustas teist poolaega aktiivsemalt ja karistusala joonelt põrutas palli värava suunas Simon Elliott, kuid napilt mööda.

-

53. min: väljakul midagi erilist ei toimu, kuid publik möllab mõnuga ja nendel on tore olla.

-

57. min: Paraguay saab karistuslöögi ja Oscar Cardozo lööb ka peale, kuid selgelt mööda.

-

58. min: tänavuse turniiri karistuslöögid on üldse väga viletsad olnud ja mängijad üritavad isegi ülikaugelt ikka peale lüüa, kuigi tsenderus oleks ehk kordi ohtlikum.

-

62. min: suurepärane võimalus, kuid Paraguay mängija Cristian Riverose pealöögi suudab väravavaht nurgalöögiks tõrjuda.

-

62. min: kollase kaardi on saanud Uus-Meremaa mängija Ryan Nelsen.

-

66. min: Paraguay teeb topeltvahetuse: välja Nelson Valdez ja Oscar Cardozo ning sisse Edgar Benitez ja Lucas Barrio.

-

68. min: vahetus ka Uus-Meremaa meeskonnas - välja Rory Fallon ja sisse Chris Wood.

-

70. min: praeguste seisude järgi vajab Uus-Meremaa kindlasti võitu. Kus on rünnakud?

-

73. min: Paraguay kõigutab palli ja Uus-Meremaa koondisel pole kuhugi kiiret.

-

77. min: Paraguay olla teinud 13 pealelööki, mis tundub uskumatult kõrge arv, pigem tunduks, et 3-4.

-

80. min: Paraguay on veelgi aktiivsemaks muutnud ja löögile said nii Lucas kui ka Santa Cruz, kuid väravat ei sünni.

-

83. min: Uus-Meremaa poolt vastab Smeltz, kuid tema pealöök lendab väravast mööda.

-

85. min: nüüd on Uus-Meremaa ründama asunud, karistuslöögi ajal oli kastis lausa seitse-kaheksa meest.

-

88. min: surve on liikunud Uus-Meremaa värava alla.

-

90. min: lisati kolm minutit. Uus-Meremaa viimased võimalused, kuid nad pole ühtegi lööki väravale teinud.

-

93. min: Mäng läbi. 0:0. Uus-Meremaa ei suutnud võimalust kasutada.

Algkoosseisud

Paraguay: Justo Villar, Denis Caniza, Paulo da Silva, Julio Caceres, Claudio Morel, Enrique Vera, Victor Caceres, Cristian Riveros, Oscar Cardozo, Roque Santa Cruz, Nelson Valdez

Uus-Meremaa: Mark Paston, Winston Reid, Ryan Nelsen, Tommy Smith, Leo Bertos, Ivan Vicelich, Simon Elliott, Tony Lochhead, Chris Killen, Shane Smeltz, Rory Fallon