Anu Ennok on tõusnud Salo naiskonna suurimaks punktitoojaks

Anu Ennok

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Salo Viesti võrkpallinaiskonna Eestlannast nurgaründaja Anu Ennok on Soome meistrivõistluste mängudes näidanud suurepärast minekut ning tõusnud naiskonna suurimaks punktitoojaks. «Kuna meil on uus Ukrainlasest diagonaal, kes saab palju tõsteid, on minu tõus suurimaks punktitoojaks mõnevõrra üllatav. Samas, sidemängijaga olen koos juba teist aastat ja raskemaid palle usaldab ta ikka mulle, seega ei nurise ka enda rünnakukoormuse üle,» rääkis Ennok volley.ee-le.

Salo alistas möödunud pühapäeval Rovaniemi WoVo naiskonna 3:2, kaotades selle napi võiduga esimese punkti. Salo jäi geimidega 0:2 tagaajajaks ja esimene üllatuskaotus oli lähedal, siis suudeti aga mäng toimima saada ning järjekordne võit tabelisse kirjutada. Ennok viibis platsil kogu mängu, kogus parimana 22 punkti (kasutegur +11). 45-st tõstest realiseeris ta punktiks 20 (44%), ühe punkti lisas bloki ja ühe ässpallinguga.

«Ma ei teagi, mis mängus WoVo vastu juhtus. Enda serv oli nõrk ja oma vastuvõtuga alguses probleeme. Sidemängijal oli randmevigastus, alles pärast mängu ütles, et tal oli valus mängida ja tõsted olid seetõttu ka ebatäpsed,» rääkis Ennok mängust, olles siiski õnnelik, et 2 punkti tabelisse kirjutati.

Sel laupäeval näitas Salo naiskond jällegi oma head taset ja 3:0 (15, 18, 12) võideti lähimat konkurenti Hämeenlinna HPK naiskonda. Ennok oli 16 punktiga jällegi naiskonna resultatiivseim, rünnakul kogus ta punkte 14 (26 tõstest), kaks lisandus pallinguässadest.

«Mäng oli selline, nagu ta olema peab - oma serv hea ja vastuvõtt toimis. Pole nagu millegi kallal nuriseda,» rääkis Ennok, jätkates: «ka treenerid olid rahul, et töö kiire ja korralik. Enda mäng läheb stabiilsemaks, vaid rünnak kõigub veel - sisse tulevad lollid vead.» Turniiritabelis hoiab Salo 14 punktiga esikohta, järgnevad Hämeenlinna (11) ja Oriveden Ponnistus (11).

Meeste meistrivõistlustel jätkab edukalt Mart Tiisaar ja tema meeskond LEKA Volley. Pühapäevaõhtuses mängus alistati tulemusega 3:1 (21, -16, 19, 19) LiigaSärkat. Tiisaar kogus +10 kasuteguri juures 16 punkti ja oli jällegi meeskonna resultatiivseim. «Meeskond on väga heas meeleolus. Võib-olla see võiduharjumus juba liiga sees, et kui nüüd peaksime tasavägises mängus kaotama, oleks päris suur löök ilmselt,» kartis Tiisaar liiga ilusa alguse pärast.

Tänases mängus jäi Tiisaare sõnul kaotatud teises geimis jäi palju servi vastuvõtu taha: «Kui vastased hakkasid rohkem riskima ja lokustama lühikeste servidega, siis läks pall tihti üle võrgu või jäi väga kaugele. Aga muidu igati korralik mäng. Treeneril on suured visioonid, et mis suundades meil kõvasti arenguruumi on.»

Tauno Lippu kodumeeskond Loimaa-Hurrikaani kaotas viimati kolmapäevases mängus 2:3 (otsustav geim 14:16!) Raisio Loimule, eestlane sekkus korraks vahetusest kolmandas geimis. Korson Veto pidi möödunud pühapäeval tunnistama VaLePa 3:0 (22, 17, 22) paremus, Eesti juurtega Karl Külaots kogus meeskonna resultatiivseimana 13 punkti (+6).

Tagasi üles