Eesti võitis Henri Anieri väravast kodus Jordaaniat

Eesti jalgpallikoondis võitis täna kodusel Lilleküla staadionil 1:0 Jordaania koondist. Mängu ainsa värava lõi 16. minutil Henri Anier, kes realiseeris Frank Liivaku hea eeltöö.

EESTI - JORDAANIA  1:0 (1:0) LÕPPSEIS

Värav: 16. Henri Anier

Hoiatused: 34. Sergei Mošnikov, 47. Marol Mets - 90.+3. Mohammad Mustafa

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 6-Markus Jürgenson, 3-Alo Bärengrub, 17-Enar Jääger, 5-Dmitri Kruglov, 11-Frank Liivak (64. 15-Ingemar Teever), 16-Ilja Antonov (46. 18-Karol Mets), 10-Sergei Mošnikov, 7-Igor Subbotin, 9-Rimo Hunt (64. 23-Rauno Alliku), 8-Henri Anier (46. 20-Hannes Anier).

Varus: 22-Pavel Londak, 13-Henrik Pürg, 18-Karol Mets, 23-Rauno Alliku, 15-Ingemar Teever, 20-Hannes Anier.

Jordaania: 22-Ahmed Abdel-Sattar, 5-Anas Bani Yasin, 15-Mohammad Mustafa, 11-Oday Zahran, 3-Shareef Adnan, 6-Saeed Murjan, 8-Mohammed Al Daoud (65. 2-Munther Abu Amara), 10-Thaer Bawwab, 7-Yusuf Al-Rawashda, 17-Hamza Al-Dardour, 9-Mahmoud Zatara (60. 14-Abdallah Theeb).

Varus: 1-Moataz Yassin, 13-Saleh Rateb, 4-Baha Abed-Rahman, 16-Sameer Raja, 14-Abdallah Theeb, 2-Munther Abu Amara.

Mänguolud: -2, selge sügisõhtu; muruväljak väga heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 1360

Peakohtunik: Jonathan Lardot

Abikohtunikud: Laurent Conotte, Karel De Rocker (kõik Belgiast)

Neljas kohtunik: Kristo Tohver

Mängu käik:

-

Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Markus Jürgenson, Alo Bärengrub, Enar Jääger, Dmitri Kruglov, Igor Subbotin, Ilja Antonov, Sergei Mošnikov, Frank Liivak, Henri Anier ja Rimo Hunt.

-

Jordaania algkoosseis: 22-Ahmed Abdel-Sattar, 5-Anas Bani Yaseen, 15-Mohammad Mustafa, 11-Oday Zahran, 3-Shareef Adnan, 6-Saeed Murjan, 8-Mohammed Al Dahoud, 10-Thaer Bawab, 7-Yusuf Al-Rawashdeh, 17-Hamza Al-Dardour, 9-Mahmoud Zatara.

-

Mäng on alanud! Eesti pani palli mängu!

4 min

Eestile nurgalöök

5 min

Eesti saab veel kaks nurgalööki ning lõpuks ongi viimane nendest kõige ohtlikum, kui vastaste puurilukk pudistab palli lahti, kuid lõpuks suudavad külalised siiski olukorra klaarida

13 min

Kohtumine on suhteliselt rahulikult kulgenud, kuid 13. minutil saavad külalised ohtlikult löögile, kuid Pareiko on ülesannete kõrgusel

16 min

Anier viib Eesti 1:0 juhtima!

16 min

Frank Liivak teeb vasakul äärel suurepärase eeltöö ning mängib kaks vastast üle ja saadab seejärel palli trahvikasti keskele, kust täiesti vabaks jäetud Henri Anier saadab palli võrku

22 min

Jordaania väravavaht eksib ja Subbotin saab löögile, kuid kahjuks kindlalt üle

30 min

Eesti koondis on viimastel minutitel olnud heas hoos ja palli hoitakse kindlalt vastaste poole peal

32 min

Subbotinilt võimas kauglöök ja sellest teenib Eesti taas järjekordse nurgalöögi

34 min

Mošnikov teenib kohtumise esimese kollase kaardi

39 min

Jordaaniale päris heast kohast karistuslöök, kuid pall lendab siiski üle värava

43 min

Eestlased on kaitses kiire vastase ründajaga hädas, kuid lõpuks Jürgenson klaarib siiski olukorra

43 min

Jürgenson saab hoobi vastu pead ja vajab veidike abi, kuid on valmis siiski mängu jätkama

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Eesti koondis teeb poolajal kaks vahetust. Mängu tulevad Hannes Anier ja Mets. Puhkama saavad Antonov ja Henri Anier

47 min

Mets teenib kiiresti kollase hoiatuskaardi

50 min

Jordaania kaitseliin eksib ning Hannes Anieril tekib hea võimalus, kuid väravavaht tõrjub

55 min

1360 inimest on tänast mängu Lillekülla vaatama läinud

60 min

Jordaania pika rünnaku järel teenivad külalised lõpuks oma esimese nurgalöögi

64 min

Eesti vahetab: Teever ja Alliku väljakle, Liivak ja Hunt välja

68 min

Eesti on jätkuvalt domineeriv pool, kuid löögile suudetakse üsna harva minna

70 min

Jordaania teeb terava vasturünnaku, kuid õnneks ei jõua terav tsenderdus ründajani

73 min

Subbotinil suurepärane võimalus, kuid mees ei saa palli omaks ning löök läheb vastu kaitsjat

80 min

Paar ärevat olukorda Eesti värava all, kuid seni suudavad kaitsjad siiski olukorrad meie kasuks klaarida

85 min

Jordaania on viimasel kümnel minutil selgelt teravamaks muutunud

90 min

Kolm lisaminutit

-

Kohtumine on lõppenud! Eesti võidab Henri Anieri väravast Jordaaniat 1:0

Eesti koondis pidas oma viimase kohtumise alles laupäeval, kui 2016. aasta EM-valiksarjas oldi võõrsil vastamisi San Marinoga, ning eestlaste pettumuseks tuli leppida 0:0 viigiga.