Käsipalli meistriliiga teine voor toob kevadise finaali korduse

Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting (paremal) ja Kristjan Muuga.

FOTO: Eesti käsipalliliit

Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel peetakse sel nädalal teine voor. Keskses kohtumises on kolmapäeval vastamisi eelmise hooaja finalistid Põlva Serviti ja Viljandi HC.

14.09 KELL 19:00. PÕLVA SERVITI - VILJANDI HC (MESIKÄPA HALL)

Tiitlikaitsja Serviti jaoks on tegemist hooaja esimese meistriliiga kohtumisega. Samas on põlvalastel sel hooajal tugevaid kohtumisi konkurentidest rohkem peetud, sest Eesti meister pidas kaks eurosarja mängu Rumeenia klubi Timisoaraga. Ka kodune mängugraafik on Servitile paras väljakutse. «Ei mäletagi, et oleks kunagi nii olnud, et kohe mängime eelmise hooaja finalistiga, siis pronksmedalisti ja siis neljanda koha omanikuga,» sõnas Musting. «Aga mängida tuleb kõigiga, nii et vahet pole.»

Musting avaldas heameelt, et euromängud meeskonnale kogemust tõid. "Õnneks polnud ka tervise osas ühtegi tagasilööki. Võib-olla mõni mängija tunneb, et nende raskete kohtumiste järel tuleb nüüd kergem periood, aga see ongi treenerite rida mängijaid ka koduste vastaste vastu motiveerida." Meistriliiga alustuseks uustulnukast Tallasest 26:21 jagu saanud Viljandi peatreener Marko Koks sõnas, et mängulise poolega tuleb mulkidel veel vaeva näha.

«Kuidagi vara on hooaeg pihta hakanud. Usun, et Serviti on meist paremas mänguvormis. Meie oleme praegu pigem füüsisele poolele rõhku pannud,» ütles Koks ja lisas, et kui tema hoolealustel õnnestub Servitile oma mängu peale suruda, on üllatused võimalikud.

15.09 KELL 18:40. HC TALLAS - HC KEHRA/HORIZON PULP&PAPER (KURISTIKU GÜMNAASIUM)

Kehra ja Tallase vastasseisu intrigeerivaim moment on asjaolu, et Tallase peatreeneritoolil istub Jüri Lepp, kes on põline Kehra võistkonna käilakuju.

«Meeskonnaga oli trennieelsel koosolekul juttu ka, et mängime treeneri vastu, kes on sisuliselt kõiki ruumisviibijaid treeninud,» muigas Lillsoo. «Kindlasti on tal ülevaade sellest, mis võiks meie nõrgemad kohad olla, kuid meie kasuks peaks mängima tasemevahe.»

Jüri Lepp lisas omalt poolt, et kui Tallas suudab kaitses head tööd teha ning ka ise kiirrünnakuid tekitada, võib ta noorte hoolealuste tegutsemisega rahule jääda. «Näiteks meistriliiga avavoorus suutsime Viljandi vastu kaitses väga hea mängu teha.»

15.09 KELL 19.00. SK TAPA - HC VIIMSI/TÖÖRIISTAMARKET (TAPA SPORDIKESKUS)

Viimsi teenis läinud nädalal kaks kindlat võitu, kui Arukülast saadi jagu 14 väravaga ja karikavõistlustel Viljandi Spordikoolist 21 väravaga. Karikamängus oli peatreeneril Ain Pinnonenil seejuures kasutada vaid seitse mängumeest.

«Nädalavahetusel on keeruline täisvõistkonda kokku saada, aga nädala keskel ei tohiks probleeme tekkida,» sõnas Ain Pinnonen ja avaldas lootust, et Viimsi jaoks jätkub lihtsamat sorti mängude seeria. «Septembri lõpus kohtume Servitiga. Seni saame loodetavasti end käima joosta.»

Tapa peatreener Elmu Koppelmann ütles, et meistriliiga avavoorus saadi Kehrale 10-15 minutit korralikult vastu. «See tegi heameelt, aga parandamisruumi on endiselt palju.»

Tagasi üles