K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uue külmutusseadme abil olümpiaajalugu tegema

Madis Kalvet
Facebook
Comments
Artti Aigro ja Kevin Maltsev (vasakult neljas ja viies).
Artti Aigro ja Kevin Maltsev (vasakult neljas ja viies). Foto: Tairo Lutter

SUUSAHÜPPED. Eesti noored suusahüppajad loodavad teha ajalugu ja jõuda meeskonnana 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängudele. Individuaalselt on eestlased varem olümpial võistelnud, kuid meeskonnana seni osaletud ei ole. Seega on võetud ette teha Eesti spordiajaloos midagi erakordset ning abi loodetakse selleks saada ka kodumaal paranenud treeningutingimustest. 

Eile tutvustati avalikkusele ka sportlasi, kellega tahetakse võistkonnana olümpiale jõuda. Eestlaste kõige kogenumaks meheks on 23-aastane Martti Nõmme, kes 2013. ja 2015. aastal saanud juba nuusutada MMi õhku.

«Eelmise hooaja järel käis Martti vahepeal ka tööl, et näha, kas ta tahab saada juba tööinimeseks või teha tippsporti. Töölt tuli ta ära nii kiiresti kui võimlik,» rääkis treener Jaan Jüris meie praeguse esihüppaja vahepealsete tegemiste kohta. «Uueks hooajaks on ta hästi valmis.»

Nõmme kõrval asuvad olümpiaunistust püüdma 16-aastased Taavi Pappel ja Kevin Maltsev ning 17-aastane Artti Aigro ja 18-aastane Kenno Ruukel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles