Järelvaadatav: Pärnu andis lahingu, aga kaotas avakohtumise Meneni klubile
Keel: ei pea alati Põhjamaa mees olema!

Pärnu Võrkpalliklubi kaotas kodusaalis CEV Challenge Cupi 1/8-finaali avamängus 1:3 Belgia klubile Meneni Par-Kyt. Avageimi võitis Meneni klubi 25:22, teise geimi võitis Pärnu 25:19, kuid kaotas taas kolmanda 19:25. Neljandas geimis oli Pärnul võimalus kohtumine viigistada, kuid seegi kaotati 22:25. Postimehe ja Kanal 12 eetris olevat kohtumist kommenteerisid Karl Rinaldo ja Meneni endine mängija Rait Rikberg.

Pärnu peatreener Avo Keel sõnas pärast kohtumist videointervjuus, et meeskonna käivitamisega läks aega. «Küsisin, et keda me häbeneme? Kus meil see on? Siis nad hakkasid mängima,» sõnas Keel ning pragas nurgaründajatega.

«Nurgad kustusid neljandas geimis ära, kus ei tohtinuks eksida. Oleks väga tahtnud viiendat mängida,» rääkis Keel. « Meie nurgaründajad ründasid vajalikel hetkedel auti, nende omad mitte. Oskuse vahe, stabiilsuse vahe. Meie mehed võiksid ka keema minna – ei pea alati Põhjamaa mees olema! See annab mängule iseloomu. Kõrvalt jälgides käivitume liiga kaua, selles see asi ongi.»

Ometi ei kavatse Keel enne korduskohtumist alla anda. «Ikka on võimalust, selleks ajaks on meeskond koos ka (viitab Taavet Leppikule, kes jäi mängupäeval grippi – toim). Äkki ei teki uusi baktereid ehk linna pealt? Meie vahe ei olnud väga suur. Mingid oskused on neil paremad, aga need pole nii otsustavalt paremad, et ei võiks edasipääsust mõelda.»

ENNE MÄNGU

Avamängule läheb Pärnu nurgaründaja Taavet Leppikuta, kes haigestus mängupäeval grippi. Küll aga on tänaseks terveks saanud teine Pärnu põhimees, sidemängija Markkus Keel, kes jättis eilehommikuse treeningu külmetushaiguse tõttu vahele.

Viimase mängu Balti liigas pidas Pärnu laupäeval, kui 3:1 (25:18; 25:18: 21:25; 25:20) alistati Rakvere VK ja kindlustati liigatabelis teist kohta. 

Belgia liigas on Menen hetkel kolmandal kohal. Eurosarja avaringis alistati kahe mängu kokkuvõttes kindlalt Kristo Kollo ja Rainer Vassiljevi koduklubi Schönenwerdi Volley (Šveits). Avamäng kuulus Menenile seisuga 3:0, kordusmäng skooriga 3:1. Pärnu oli üle Küprose klubist Pafose Pafiakos, esimene mäng Pärnule seisuga 3:1, korduskohtumine 3:0.

Meneni klubis mängis käesoleva hooaja algusest kuni detsembrini meie rahvuskoondise libero Rait Rikberg, seega sai Pärnu peatreener Avo Keel ka temalt uurida, kuidas Menen tegutseb. «Suhtlesime sel teemal küll ja materjali ning infot on vastase kohta piisavalt. Nagu ka neil meie kohta. Tülikas meeskond, neil on väga agressiivse mängustiiliga sidemängija (Xavier Folguera Estruga). Rikbergi asemele toodud uue libero (portugallane Bernardo Cabral e Silva) kohta ei oska veel midagi öelda. Tempos on neil samuti võimu palju ja poolakas mängib ilmselt ka (nurgaründaja Janusz Górski eelmises ringis kaasa ei teinud-toim),» iseloomustas Keel vastasmeeskonda.

Juhendaja sõnul saab määravaks mentaalne valmisolek. «Menen on väga võitluslik ja emotsionaalne meeskond. Peame ise suutma mentaalselt samamoodi tegutseda. Puhtalt oskuste pealt ei tohiks kumbki meeskond teisest üle olla. Määravaks saab pingetaluvus ja valmisolek ning kiire mõtlemine,» lisas Keel.

Sama klubiga on Pärnu ka varasemalt eurosarjas mänginud, kui kaks aastat tagasi saadi Menenist avamängus kodus 3:1 jagu, ent kaotati kordusmäng võõrsil 0:3 ja seejärel ka kuldne geim.

Viimati pääses Eesti klubi eurosarjas veerandfinaali 2011. aastal, kui Keel jõudis EuroChallenge'is Tallinna Selveriga kaheksa parema hulka.

Tagasi üles