Karl Kruuda naaseb Rally Estonial kodustele ralliteedele

Karl Kruuda (paremal) võitis 2013. aastal koos Martin Järveojaga WRC2 arvestuses kaks rallit ja lõpetas hooaja viiendana.

FOTO: McKlein/Red Bull Content Pool

13.-15. juulil sõidetaval Shell Helix Rally Estonial saab taas stardis näha Karl Kruudat, kes viimati võistles Eestis 2015. aastal Rally Estonial.

Kruuda kaardilugejaks on Annika Arnek ja nad tulevad starti Ford Fiesta Proto võistlusautoga. Koos Kruudaga naaseb rajale tema noorem vend Gustav, kes teeb Rally Estonial debüüdi neljaveolise auto roolis, koos Kalle Adleriga stardivad nad Mitsubishi Lancer EVO X-iga.

Koos Martin Järveojaga, kes on praegu Ott Tänaku kaardilugeja, on Kruuda osalenud autoralli MM-sarjas nii JWRC, SWRC ja WRC 2 klassis. Eelmisel aastal sõitis Kruuda Hiinas koos Dale Moscattiga ja seda Subaru Rally Team China värvides. Parimaks tulemuseks jäi Duolun China Auto Rally teine koht. Kodusele Rally Estoniale stardib ta hea tundega.

«Rally Estonia on võistlus, kus ma alati olen tahtnud osaleda, seni on vahele jäänud vaid üks, 2016. aastal sõidetud võistlus. Kui Urmo Aava, kes on olnud mulle õpetajaks ja täna heaks sõbraks, võistlust korraldab, on keeruline sellel mitte osaleda. Tean, et tänavuse ralliga on tehtud palju tööd nii katsete, turvalisuse ja pealtvaatajatele mõeldud alade ning meelelahutuse osas. Olen kindel, et sellest tuleb võimas autospordinädalavahetus ja mulle on see heaks sissejuhatuseks hooajale Hiinas, kus sõidan tänavu Volkswageni meeskonnas,» ütles Kruuda.

Rally Estonia stardis on kolme WRC meeskonna sõitjad: Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), Hayden Paddon ja Seb Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC) ning Craig Breen ja Scott Martin (Citroen C3 WRC). Kokku registreerus võistlusele 103 meeskonda, nende hulgas 5 WRC autot, 10 R5 klassi autot, 4 proto klassi autot ja 12 R2 klassi autot.

Shell Helix Rally Estonia 2018, mis toimub 13.-15. juulil Tartus, Otepääl, Elvas ja Kanepi teedel on Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste etapp ning FIA European Rally Trophy etapp.

Tagasi üles