Zopp pudenes Saksamaal konkurentsist

Kris Ilves
Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Foto: Susanne Hübner, Susanne Huebner / imago/Hübner

Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 107.) kaotas Saksamaal Braunschweigis peetaval Challenger tenniseturniiri kaheksandikfinaalis Boliivia esindajale Hugo Dellienile (ATP 120.) 6:2, 3:6, 6:1.

Kuuenda asetusega Zopp kaotas juba kohtumise esimeses geimis oma pallingu. Sama kordus mängu avaseti viiendas geimis. Teises setis tegi Zopp otsustava murde kuuendas geimis, kui realiseeris alles geimi viienda murdepalli. Kolmdandas setis asus Dellien 3:0 (murdis teises geimis Zoppi palingu) juhtima ja tegi otsustava murde 4:1 eduseisul.

Zopp realiseeris kaheksast murdepallist vaid ühe. Dellienil oli kasutada kaks murdepalli rohkem ja murdis Zoppi mängu jooksul neli korda. Zopp säras nelja serviässa Dellieni kahe vastu, aga mõlemad sportlased tegid ühe topeltvea.

Avaringis sai Eesti esinumber tulemusega 5:7, 6:3, 6:4 jagu kohalikust mängijast Rudolf Mollekerist (ATP 283.). Selles mängus patustas Zopp kaheksa topeltveaga, kuid esimeses servi õnnestumise protsendiks kujunes 77 (41/53).