Kanter sai Jõgeval kesises konkurentsis kindla võidu

Gerd Kanter
Gerd Kanter Foto: SCANPIX

Jõgeval peetaval kergejõustiku Kuldliiga etapil sai olümpiavõitja Gerd Kanter kettaheites 65.97ga kindla võidu.

Konkurents oli aga võrdlemisi kesine – Kanteri treeningukaaslane Märt Israel ei startinud, kokku võistles üldse ainult kolm meest.

Kanteri tänane seeria: 62.39 – 64.86 – 63.99 – 64.53 – X – 65.97.

Teise koha sai 57.78ga ameeriklane John Bowman ja kolmas oli 53.25ga venelane Stanislav Aleksejev.

Meeste odaviskes võidutses 79.68ga Risto Mätas, Andrus Värnik piirdus seekord 67.58ga ning pidi leppima viimase ehk 8. kohaga.

Naiste odaviskes sai esikoha Liina Laasma, kes viskas 55.86. Naiste teivashüppes üritas kohalik tüdruk Reena Koll püstitada uut Eesti rekordit, ent 4.13 jäi kolmel korral alistamatuks ja 14-aastane piiga võidutses 4.03ga, ülejäänud konkurendid ei saanud algkõrgusest jagu.

Meeste kolmikhüppes oli võistlustules kaks meest, võitis Lauri Leis 15.34ga ning 14.77 hüpanud Sten Veelak pidi leppima 2. kohaga.

Naiste kolmikhüppes võidutses 14.14ga valgevenelanna Natalia Viatkina, tenie oli 13.64ga Veera Baranova.

Meeste kaugushüppes sai esikoha venelane Aleksandr Petrov, kes hüppas 7.86, teine oli 7.57ga Jaanus Uudmäe ning kolmas 7.44ga Andres Raja.

Meeste kõrgushüpe oli aga väliskülaliste päralt – võitis 2.19 ületanud valgevenelane Artjom Zaitsau, parima eestlasena sai Indrek Kalvet 2.07ga 5. koha.

Sama oli ka meeste teivashüppega, kus esikoha sai 5.45 ületanud soomlane Eemeli Salomäki, parim eestlane oli Mikk-Mihkel Arro, kes ületas 4.43 ja oli viies.

Naiste 400 m jooksu võitis venelanna Anna Oreškina 53,88ga, teine oli 55,05ga Dane Must ning kolmas oli Ebe Reier ajaga 58,08.

Meeste 400 m jooksus said kaksikvõidu Lõuna-Aafrika Vabariigi jooksjad, esimene oli Sibusiso Sishi 46,51ga ning teine Shaun De Jager 47,76ga. Kolmanda koha sai ajaga 48,58 Rivar Tipp.

Meeste 800 m jooksu võitis ajaga 1.51,09 leedulane Petras Glebus, parima eestlasena sai Kaarel Lilleoja 1.52,14ga viienda koha.

Naiste 100 m jooksu võitis lätlanna Jekaterina Cekele 11,93ga, teine oli venelanna Valeria Makarova 12,25ga ning kolmas Ebe Reier 12,26ga.

Meeste 100 m jooksus võidutses 10,87ga leedulane Ruslanas Fakejevas, teine oli 10,95ga Mart Muru ning kolmas 11,34ga Matis Mäss.

Naiste kaugushüppe võitis venelanna Olga Balajeva tulemusega 6.65, Veera Baranova oli 6.24ga teine.

Naiste kõrgushüppes sai esikoha Anna Iljuštšenko, kes ületas 1.90.

Naiste 800 m jooksu võitis valgevenelanna Natalia Korejvo ajaga 2.01,88, parima eestlannana oli Liina Tšernov 2.08,21ga neljas.