Järelvaadatav: Trans alistas lisaminutil löödud väravast Tammeka

Postimees Sport
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste 28. mängudevooru lahingus kohtusid Narvas sealne Trans ja Tartu Tammeka. Sündmusterohke kohtumise võitis Trans Eduard Golovljovi 94. minuti väravast.

Enne mängu:

Trans hoiab enne viimase ringi algust liigatabelis 46 punktiga neljandat kohta ning kuuendal kohal olev Tammeka jääb maha kaheksa punktiga. Kahe meeskonna vahele jääb Tammekast ühe punkti rohkem kogunud Paide Linnameeskond. Seega vajavad tartlased hädasti kolme punkti, et lootused neljandale kohale jääksid ka pärast mängu püsima. Tabeli keskosa: 4. Trans 46 punkti (väravate vahe 59:39), 5. Paide 39 p (47:52), 6. Tammeka 38 p (37:41).

Sellel hooajal on Trans ja Tammeka kohtunud kolm korda: võidurõõmu on maitsnud mõlemad meeskonnad, üks mäng on jäänud viiki. 28. juulil teenis Tartus 2:1 (Sander Kapper, Henri Järvelaid – Dmitri Barkov) võidu Tammeka, 15. mail oli Narvas 4:1 (Aleksandr Zakarljuka, Eduard Golovljov, Barkov, Golovljov – Tristan Koskor) parem Trans ning hooaja esimene vastasseis Tartus jäi 1:1 (Kaspar Paur – Barkov) viiki.

Viimasest kümnest omavahelisest mängust kuus on lõppenud Transi võiduga, Tammekal võite vaid kaks. Väravaid on nendes mängudes löödud kahe meeskonna peale kokku 34 (Transil 23, Tammekal 11), mis tähendab, et keskmiselt 3,4 tabamust mängu kohta.

Transi juhendaja Cenk Özcan: «Meie peamine filosoofia on mängida positiivset ja kollektiivset mängu ning näidata paremat jalgpalli publikule. Võin märkida, et tegelikult juba näitasime, et selline positiivsus ja kollektiivsus muutub paremaks ja paremaks iga mängu järel. Usun, et mängijate kvaliteet on päris kõrgel tasemel. Töötan kvaliteetse meeskonnaga. Kõige rohkem meeldib mulle, et see, mida mina mängijatele selgitan, järgivad nad koheselt. See on treeningu parim osa ja see, mis mulle reaalselt meeldib. Igal päeval täidavad mängijad oma ülesandeid paremini ja arenevad koos klubiga. Nemad on tõesti andekad mängijad nii tehniliselt kui ka füüsiliselt. Arvan, et see on üks põhjustest, miks me mängime kvaliteetset jalgpalli. Meil pole eraldi strateegiat mängus Tammekaga. Usume, et Tammeka on tõesti hea meeskond, eriti füüsiliselt. Kuid nagu varem mainisin, tahame mängida kollektiivset ja positiivset jalgpalli. Loodame, et tuleb veel üks võit. Võit on just see, mida me tahame.»

Narva meeskonna mängija Nikita Savenkov: «Mul on hea meel, et jälle treenin. Siiski on veel raske, sest pole ammu trenni teinud. Pingutan kõvasti ja lähiajal hakkan mängima täie jõuga. Tammeka on tõsine vastane. Vastasmeeskonna tugevaks küljeks on võitluslik vaim. Tammeka võitleb lõpuni igas mängus võidu nimel. Tammeka mängijad armastavad palliga mängida, on kaitses väga kindlad ja ründes osavad. Meie valmistume mänguks tõsiselt. Arvan, et mäng tuleb tuline, sest Tammeka on liigatabelis meie taga. Meie mängime, et saada kolm punkti ja näidata paremat jalgpalli.»

Tammeka peatreener Kaido Koppel: «Kui tahame Transile tabelis lähemale jõuda, peame tegema väga hea esituse.»

Tartu meeskonna mängija Sten Reinkort: «Kui tahame veel heietada lootust Narva kättesaamisest, siis põhimõtteline mäng meie jaoks.»

Kohtumist vilistab Grigori Ošomkov, abikohtunikud on Raul Kaivoja ja Neeme Neemlaid ning neljas kohtunik Andrei Vorobjov.

Tagasi üles