Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee

Kahe Red Bulli klubi vastasseisu Euroopa liigas võitis Austria klubi Salzburg, kes alistas klubide esimeses omavahelises kohtumises Saksamaa klubi Leipzigigi 3:2.

Salzburg läks mängu 22. minutiks Munas Dabburi ja Amadou Haidara väravatest 2:0 juhtima. Leipzig suutis aga 82. minutiks tänu Konrad Laimeri ja Yussuf Poulseni tabamustele viigistada.

Salzburgi võiduvärav sündis 89. minutil, kui ilusate kannasöötude järel lõi värava Fredrik Gulbrandsen.

Leipzigi ridades mängis algkoosseisus viis endist Salzburgi mängijat, kuid kohutava esimese poolaja järel tehti ära kõik kolm vahetust.

Kui Leipzig loodi 2009. aastal Red Bulli toel, siis Salzburgi ostis energiajoogitootja ära 2005. aastal. Kuigi Red Bull ei juhi enam otseselt Salzburgi, on firma jätkuvalt nende sponsor.