Malcolm Wilsoni meenutus: kuidas Tänak mu pikalt saatis ja minu lugupidamine kasvas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ott Tänak ja Malcolm Wilson

FOTO: @World/M-Sport

Väljaanne Autosport on teinud pika loo autoralli MM-sarjas tänu Türgi ralli võitmisele tagasi tiitlikonkurentsi tõusnud Ott Tänakust. Muuhulgas meenutab eestlase eelmise tööandja M-Sporti boss Malcolm Wilson, kuidas saarlane ta kord otsesõnu kuradile saatis.

Wilson ei mäletagi enam enda sõnul, millisel rallil see täpselt juhtus, kuid tema sõnutsi oli noor Tänak parajasti lõhkunud järjekordse Fiesta ja Wilson kutsus rallimehe enda kontorisse vaibale. Tegu polnud Tänaku esimese avarii ega ka esimese korraga, mil Wilson temaga autode lõhkumise pärast pahandas.

«Me, noh... rääkisime juhtunust. Ja võimalik, et ma kasutasin f-tähega sõna,» kirjeldas Wilson. «Igatahes jäi tuba vaikseks ja mõtlesin juba, et ongi jutul lõpp. Siis avas Ott aga suu ja ütles mulle: fuck off. Olin üsna üllatunud. Kuid ta selgitas kohe, et olen ju ise andnud talle käsu kõvasti gaasi vajutada ja pean, kurat võtaks, sellega leppima, et niisuguseid asju juhtub.»

Juhtunu rabas Wilsonit, ent mõjus meeste läbisaamisele hästi. «Mõtlesin, et olgu peale, aus jutt. Pean tunnistama, et hakkasin temast pärast seda natuke rohkemgi lugu pidama,» muigas Wilson, kes ise üldiselt roppusi ei kasuta ega ka salli.

Nüüd on Soomes, Saksamaal ja Türgis võidutsenud Tänakust saanud esimene kolm järjestikust MM-rallit võitnud mees pärast 2009. aastat, kelle nimi pole Sebastien. Toona, ligi kümme aastat tagasi, sai nelja järjestikuse rallivõiduga hakkama Mikko Hirvonen, pärast seda on sama suutnud vaid maailmameistrid Loeb ja Ogier.

Täiuslik omlett ja purunenud munad

Artikli autor, kogenud ralliajakirjanik David Evans meenutab lisaks esimest kohtumist Tänakuga, mis leidis aset üheksa aastat tagasi Jyväskyläs. Olles teinud lühikokkuvõtte eestlase senisest karjäärist, kirjutab Evans, et tuttavast ja turvalisest M-Spordist lahkudes ning Toyotaga liitudes on Tänakust saanud mees, kes enda eest ise seisab ning paneb Toyotas asjad oma tahtmist mööda käima.

«Soomes ja Saksamaal sõitis Toyota nagu kulda. Türgis oli see paras käkk. Aga viis, kuidas Tänak suutis ka selle autoga Marmarises võita, kinnitas lõplikult, et ta on muutunud mees ning kindel pretendent tänavusele MM-tiitlile,» märgib Evans. «Viimased kolm rallit on olnud kui täiuslikult valmistatud omlett. On aeg unustada kõik munad, mis selle saamiseks tuli teel purustada, ning nautida kõike, mida Tänakul on pakkuda.»

Tagasi üles