Kuidas müstiline belglane Poolast taas maailma parima võrkpalliriigi tegi

MMi valikturniiril madistas Eesti Vital Heyneni (keskel) juhendatava Belgiaga. Finaalturniiriks kolis Heynen Poola koondise etteotsa. Õigesti tegi, nagu elu näitas. FOTO: CIAMBELLI/SIPA/Scanpix

Kindlustanud Poolale teise järjestikuse ja kokku alles kolmanda (esimene tuli aastal 1974) maailmameistritiitli, lausus võitjate belglasest peatreener Vital Heynen lühidalt: «Mitmel mu kolleegil olid suurepärased mängijad, aga minul oli suurepärane meeskond.»

Tellijale Tellijale

«Heynen on müstiline treener. Pole juhus, et säärane maagia just temaga kaasas käib,» lausus Eesti koondise abitreener Rainer Vassiljev. «Ta viis Belgia MMile ja pidas siis ühtäkki targemaks kodumaa juhendamise Poola vastu vahetada. See ei olnud Belgias just kõige populaarsem otsus. Ehkki Poola põrus mullusel kodusel EMil täielikult (jäädi alles kümnendaks – toim), tunnetas ta järelikult, et selles meeskonnas peitub sisu. Ometi mõjus too tiitel isegi poolakatele endile päris suure üllatusena. Kontrollmängud ei sujunud, kuid turniiri käigus mindi järjest paremasse hoogu ja finaalis oldi Brasiiliast näljasemad.»

Tagasi üles
Back