PM Kataloonias. Tänak: nägime edusekundite nimel kõvasti vaeva

Ott Tänak

FOTO: David Davies / PA Wire/PA Images

Kataloonia esimese täispika rallipäeva järel liidrikohta hoidev Ott Tänak sõnas reedese võistluspäeva järel, et pingutas edusekundite nimel kõvasti.

«Meil oli hea päev. Tundsin end pärastlõuna esimestel katsetel autos väga tugevalt. Teise katse keskel juhtus midagi, aga täpselt ei teagi mis. Igatahes saime sellest üle ja päeva lõpuks tegime korraliku tulemuse,» ütles Tänak, kes edestab seitsmendal kohal olevat Sebastien Ogier’d 39,4 sekundiga ja üheksandal kohal olevat Thierry Neuville’i 59,7 sekundiga.

Tänakule tuletati päeva lõpus meelde, et kui ralli lõppeks täna, oleks ta meistrivõistluste liider. Eestlast see jutt ei huvitanud: «Praegu olen ma meistrivõistlustel kolmas ning jooksev tabeliseis ei loe mitte midagi. Me surume väga kõvasti, et sellist kiirust näidata ning peame samamoodi suruma ka homme. Wales näitas, et mitte miski pole lõppenud enne finišijoont.»

Tänaku sõnul ootab rallisõitjaid homme ees justkui uus ralli, sest kruusa pealt kolitakse asfaldile. «Homme on vähe vihmasem päev. Aga kuniks kõigil on sarnased tingimused, ei tohiks midagi hullu olla,» ütles ta.

Tagasi üles