18-aastane norralane alistas värske maailmarekordimehe ning püstitas ise maailmarekordi

Jakob Ingebrigtsen.
Jakob Ingebrigtsen. Foto: Lu Yang / ZUMAPRESS.com

18-aastane norralane Jakob Ingebrigtsen tuli Düsseldorfis IAAF World Indoor Tour võistlusel 1500 meetri distantsil võitjaks, alistades äsja samal võistlusmaal uue maailmarekordi püstitanud Etioopia jooksja Samuel Tefera.

Ingebrigtseni tulemus 3.36,02 tähistab nii Norra rekordit kui ka juunioride maailmarekordit. Tefera ületas finišijoone 32 sajandiksekundit hiljem tulemusega 3.36.34, vahendab Marathon100.com.

Jakob Ingebrigtsen on üks hetke säravamatest Euroopa jooksutähtedest, mullu võitis ta Euroopa meistrivõistlustel 17-aastaselt kuldmedali nii 1500 meetri kui ka 5000 meetri distantsil.

Samuel Tefera on Ingebrigtsenist vaid aasta vanem, nädalavahetusel püstitas ta 1500 meetri distantsil uueks maailmarekordiks 3.31,04.

Refereeritud artikli täistekst marathon100.com veebilehel.