Eesti eest talaaris ja hokikepiga

Eesti naiskonna kolmandat korda MM-finaalturniirile viinud Kristi Rickberg lahendab iga päev Harju maakohtus tsiviilõigusega seotud vaidlusi. FOTO: Tairo Lutter

FOTO: Tairo Lutter

Kristi Rickberg (34) on voor enne koduse naiste saalihoki meistriliiga põhiturniiri lõppu selle tulemuslikem mängija. Ta kuulus ka nende vaprate hulka, kes rahvuskoondise kuu aja eest MM-finaalturniirile viisid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõike seda mõistagi hobi korras, kuna saalihokil – saati siis veel õrnema soo oma – ei ole siinkandis erilist kandepinda ega populaarsust. «Põhielus» on Rickberg kohtunik. Ei-ei, mitte see vilega, kes väljakul 26 auguga palli liikumiste asjus õigust mõistab. Ikka talaaris ja kohtunikutoolis.

«Kindlasti pole minul töö ja hobi ühitamine keerulisem kui naiskonnakaaslastel. Pigem vastupidi, sest kohtunikuamet võimaldab tegevust planeerida,» kõrvutab Rickberg. «Istungid on kindlatel aegadel, muud kohustused – otsuse kirjutamisest kõige muuni – saab vajadusel täidetud ka pärast trenni või mängu.»

Et vabal ajal harrastab ta puhtakujulist amatöörsporti, võtab Rickberg pikemate võistlusreiside tarbeks «otse loomulikult puhkuse. Nii ka aasta lõpus toimuvaks MM-finaalturniiriks». «Tööandja ei küsi, kas lähen suusa- või päikesereisile või hoopis võistlustele. Aga muidugi teatakse, millega ma tegelen. Ollakse äärmiselt toetavad.»

Tagasi üles