Lasketiirudes puhtalt lasknud Tomingas ja Oja pääsesid MK-etapil punktidele

Tuuli Tomingas laskesuusa MMil.

FOTO: PETTER ARVIDSON / www.imago-images.de

Laskesuusatamise MK-sari jätkub pärast MMi Norras Holmekollenis. Täna sõidetud naiste 7,5 km sprindidistantsil suutsid head esitused teha nii Tuuli Tomingas kui ka Regina Oja, kes pääsesid mõlemad MK-sarja punktidele. 

Nii Oja kui ka Tomingas suutsid mõlemad lasketiirudes puhtalt lasta. Tomingas suutis ka suusarajal olla kuni viimase lasketiiruni väga kõrges mängus, lahkudes viimasele ringile koguni 12. kohal. Siiski ei suutnud Tomingas suusarajal enam sama hooga jätkata ja nii jõudis eestlanna finišisse 29. kohal, kaotusega 1.30,3. 

Oja sõitis erinevalt Tomingast pigem stabiilselt - esimese tiiru järel oli ta 25. kohal ning teisest tiirust lahkus Oja 26. kohal. Viimasel ringil läks ka Ojal veidi raskeks ning nii lõpetas Oja sõidu 34. kohal kaotusega 1.36,5. 

Kolmanda eestlannana oli stardis ka Johanna Talihärm, kes oli varasemalt hädas olnud kõhuviirusega. Vaatamata sellele suutis ta suusarjal liikuda küllaltki korralikult ning ühe eksimusega oli Talihärm lõpuks 45. kohal, pääsedes nii ka laupäevasesse jälitussõitu. 

MK-etapivõidu võttis Anastasija Kuzmina, kes eksis küll lasketiirus korra, kuid oli suusarajal teistest peajagu üle. Teiseks tuli sakslanna Francizka Preuss, kes puhtalt laskmise juures kaotas Kuzminale 21,2 sekundit ning kolmandaks tuli Paula Fialkova, kes kaotas lõpuks 25,1 sekundit.

Tagasi üles