Postimees TV: Heiko Rannula avaldas relvad, millega tagas Pärnu koha play-offis

Pärnu Sadam alistas täna korvpalli Eesti-Läti ühisliigas play-off-koha peale peetud kohtumises 91:85 Tallinna Kalev/TLÜ. Pärnu peatreeneri Heiko Rannula sõnul suudeti suurest kaotusseisust välja tulla meeskondliku mänguga.

Kuigi Tallinna Kalev alustas ülitähtsat mängu suurepäraselt, võites avaveerandi koguni 38:23 ning poolaja 53:42, hakkas vahe täisel poolajal järk-järgult kahanema. Kui mängida jäi veel viis minutit, jõudis Pärnu Sadam 79:79 viigini. Otsustavaid momente mängis Pärnu kindlamini ning kindlustas endale 91:85 võiduga pääsu play-offi.

Mis tõi Pärnule võidu? «Kokkuvõttes meeskondlik kaitsemäng. Saime kaitses pidama ning seejärel paar lihtsat korvi, mis andsid mõnele mehele enesekindlust. Ja siis agressiivsuse pealt vabavisked – need olid need relvad. Nende mäng läks võib-olla liiga üks-ühele,» ütles Rannula.

«See oli täiesti Tartu-Jurmala eilse mängu koopia, isegi seis jäi lõpuks sama. Nad alustasid super hästi, meie olime väga pehmed. Nad olid 25 punkti visanud, kui me olime ainult ühe vea teinud. Kui vead täis pole, ei tohi selline skoor olla. Meie poolt kehv algus, sellest tuleb õppida,» jätkas Rannula.

Tallinna Kalev/TLÜ peatreeneri Martin Müürsepa sõnul lõi pärnakate maa-ala kaitsemäng tallinlastelt jalad alt. «Pall ei liikunud ja teatud momentidel ei leidnud me vaba meest üles. See, mis TTÜ vastu toimis, hakkas täna teisel poolajal lonkama. Lasime neid kordusvisetele. Oleksin pidanud midagi teistmoodi tegema,» tõdes Müürsepp.

«Me oleks pidanud targemaid lahendusi tegema. Läksime rakse kolmesega mängu päästma. Oleksime pidanud teravamad olema. Vastastel oli enamus veerandajast null viga. Nad ei saanudki vist lõpuks vigu täis. See näitas meie agressiivust,» jätkas ta.

Tagasi üles