Itaalia politsei saatis rohkem kui poolsada Ajaxi fänni riigist välja

Nädala eest tuli enne Ajaxi ja Juventuse mängu sekkuda Hollandi korrakaitsjatel. Foto: Piroschka Van De Wouw / REUTERS

Itaalia politsei peatas ja saatis riigist välja 54 Amsterdami Ajaxi jalgpalliklubi poolehoidjat, sest nad kandsid kaasas tulirelvi.

Tänaõhtuse Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumise Torino Juventus - Amsterdami Ajax eel läks kuumaks juba eile. Hollandi klubi fännirühmitus peatati eile Torino lähistel bussides, teatab Associated Press.

Kuna kahe klubi poolehoidjad kaklesid ja paljud neist vahistati juba enne esimest veerandfinaali nädala eest Amsterdamis, suurendasid valmisolekut ka Itaalia korrakaitsjad.

Torino politsei teatel kandsid Ajaxi fännid lisaks tulirelvadele kaasas soomuskindaid, suukaitseid ning väga erinevaid tulevärgi seadeldisi, suitsupomme ja muud säärast.

«Võitleme mistahes vägivalla vastu nii staadionil kui väljaspool seda,» teatas siseminister Matteo Salvini sotsiaalmeedias. «Kurjategijatel ei tohi enam iial olla asja jalgpalliväljakutele!»

Külalisi ei vahistatud, kuid nad toimetati täna hommikuks piirile, kust saadetakse tagasi Hollandisse.

Avamäng Amsterdamis lõppes teatavasti 1:1 viigiga. UEFA distsiplinaaruurimise all on ka kaks kohtumise ajal aset leidnud vahejuhtumit. Ühel juhul hüppas fänn pärast Cristiano Ronaldo väravat üle tribüünibarjääri ja hakkas Juventuse staari suunas jooksma, teisel lendasid Ajaxi toetajate sektorist väljakule erinevad esemed.

Täna õhtul kell 22 algavale matšile oodatakse umbes 2000 Ajaxi pöidlahoidjat.