Tänaku kiirus lõi Ogier' pahviks: meil polnud sellele midagi vastu panna

Sebastien Ogier.

FOTO: LAVadinho / imago images / PanoramiC

Viimasel kuuel aastal autoralli MM-sarja meistriks kroonitud prantslane Sebastien Ogier (Citroën) hoiab WRC ajaloos esimest korda sõidetava Tšiili ralli avapäeva järel teist kohta, kaotades Ott Tänakule (Toyota) 22,4 sekundiga.

«Reedene päev läks hästi, ilma eksimusteta. Andsin endast kõik. Ma poleks eriti paremini saanud,» ütles Ogier, kes ei mõista, kuidas Tänak võitis reedesel pärastlõunasel läbimisel kaks pikemat kiiruskatset niivõrd suure eduga. Olgu siinkohal välja toodud, et nii neljandal (30,72 km) kui ka viiendal kiiruskatsel (22,26 km) teenis Tänak katsevõidu üheksakordse maailmameistri Sebastien Loebi (Hyundai) ees vastavalt 9,8 ja 3,7-sekundilise eduga.

«Ott oli ülikiire. Meil polnud sellisele kiirusele midagi vastu panna,» ülistas 35-aastane Ogier endist tiimikaaslast M-Spordi aegadest. Neljandal kiiruskatsel oli Ogier ise neljas (+11,2) ning viiendal kiiruskatsel kolmas (+5,8).

Ott Tänak ja Martin Järveoja Toyota Yaris WRC masinaga Tšiili rallil.

FOTO: Andre Lavadinho / imago images / PanoramiC

Kuigi avapäeva järel kolmandal kohal paiknev soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota) jääb Ogier’st vaid 6,4 sekundi kaugusele, siis valitsev maailmameister ei soovi tagaajajale keskenduda, vaid tegeleda ise tagaajamisega. «Püüame laupäeval jätkata proovimist. Ma ei vaata tagasi, vaid edasi. Vahe on üsna soliidne (liidripositsioonil paikneva Tänakuga – toim), aga ma sõidan niivõrd hästi kui suudan,» rääkis prantslane tänasest sõjaplaanist.

Tšiili ralli laupäevane võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 15.08 sõidetava seitsmenda kiiruskatsega. Tšiili rallil toimuvat on võimalik kogu nädalavahetuse jooksul jälgida Postimehe otseblogi vahendusel!

Tšiili ralli üldseis kuue kiiruskatse järel:

FOTO: Pm

Tagasi üles