Portlandi tagamees lõpetas Jokici ja Denveri ime

Toimetas Ville Arike
CJ McCollum kerkis 37 punktiga üleplatsimeheks.
CJ McCollum kerkis 37 punktiga üleplatsimeheks. Foto: MATTHEW STOCKMAN / AFP / Scanpix

Korvpalliliigas NBA selgusid läinud ööl kõik konverentside finalistid. Läänes tõusis tiitlikaitsja Golden State Warriorsi vastaseks Portland Trail Blazers, kes seeria otsustavas, seitsmendas mängus sai Denver Nuggetsist võõrsil jagu 100:96.

Mängu algus ei tõotanud külalistele midagi head. Nende visked ei tahtnud üldse tabada, võõrustajad ühe suurendasid edumaad ja pääsesid ette juba 39:22. Siis võttis Blazersi peatrener Terry Stotts taas aja maha ja pärast seda kõik muutus. Tema hoolealused viskasid 9 punkti järjest ja tulid tasapisi mängu tagasi.

Poolaeg kaotati veel 39:48, ent pärast suurt vaheaega väristasid võõrustajad tõeliselt kätt. Üks vise teise järel läks mööda ja kolm minutit enne lõppu avastati end seitsmepunktilisest kaotusseisust. Veel jõudis Nuggets ühe punkti kaugusele, kuid Portlandi tagamehel CJ McCollumil olid vastused varuks. Otsustava korvi viskas ta 12 sekundit enne lõppu seisuks 98:95, seejärel eksis vastaste liider Nikola Jokic kahest vabaviskest ühel, platsi teisel poolel tabas Evan Turner aga mõlemad vabavisked.

Nuggetsile sai saatuslikuks kohutav visketabavus. Jokic tabas mängu alguses kaks kolmest, kuid pärast seda meeskond enam kaare tagant punktilisa ei saanudki - kõik 17 järgmist kolmest läksid mööda! Ka võitjate tabavus polnud parimate killast (näiteks Damian Lillard 17/3), kuid McCollum mängis liidrite heitluses Jokici üle.

McCollum kogus 37 punkti (visked 29/17), Jokic 29 (lisaks 13 lauapalli), kuid tema tavapärast mängujuhtimise osa suutid Blazers haavata - serblasest koljati arvele kogunes ainult 2 korvisöötu.