Hyundai uudis Rally Estonia ja Soome ralli kohta ajas endise sõitja marru: see on mingi nali või?

Hayden Paddon.

FOTO: PATRIK STOLLARZ / AFP

Eelmisel aastal Hyundai eest WRC sarjas sõitnud, kuid tänavu tööta jäänud Hayden Paddon ei suutnud rallimeeskonna tänast uudist esimese hooga uskudagi.    

Nimelt teatas Hyundai üllatuslikult, et Rally Estonial ja Soome MM-rallil istub nende autosse iirlane Craig Breen. 29-aastane rallimees sõitis MM-tasemel viimati möödunud hooajal, kui esindas Citroëni.

Sarnaselt Paddonile ei suutnud ta tänavuseks hooajaks endale meeskonda leida, kuid saab nüüd võimaluse istuda Hyundai rooli.

Hyundai koosseis Soome ralliks oli pikalt lahtine. Veel Sardiinia ralli järel ei osanud meeskonna pealik Andrea Adamo öelda, kes on Thierry Neuville’i ja Andreas Mikkelseni kõrval nende kolmas piloot.

Soome meedia lootis, et selleks meheks on Jari Huttunen, kes sõitis Hyundai WRC autoga kaasa Soome meistrivõistlustel. Kohta lootis teenida ka uusmeremaalane Paddon, kes avaldas Twitteris nördimust.

«Kas täna on 1. aprill?» säutsus ta lakooniliselt. Selle peale kirjutas üks rallifänn, et Paddon olevat ise Hyundai pakkumisest loobunud ning tal ei tasu seda isiklikult võtta.

Paddon lükkas aga kuulujutu ümber ning kinnitas, et talle pole ametlikult mitte midagi pakutud. «Ma ei taha oma kommentaariga öelda midagi halba Breeni kohta, ma soovin talle ralliks edu. Aga ma olen pettunud, et minu nimi polnud neil isegi laual,» ütles Paddon.

Tagasi üles