Tänak: kohe algusest on vaja end maksma panna, kuna Saksamaal on alati vahed väga väikesed

Ott Tänak.

FOTO: Sander Ilvest

WRC-sarja liider Ott Tänak haaras pärast eilset esimest kiiruskatset Saksamaa ralli liidripositsiooni. Enne katset oli aga võistlejatel võimalik osaleda ka unikaalsel testikatsel.

Olukorra tegi unikaalseks asjaolu, et testikatse sõideti samal 5,2 kilomeetrisel rajalõigul, kus leidis aset ka ametlik katse.

Pärast testikatset olid üheksa kiiremat sõitjat 1,5 sekundi sees, Tänak 0,1 sekundit kiiremast ajast tagapool. Pärast seda tehti viimased muudatused enne ametlikule katsele naasmist.

Pärast esimest katset suutis aga Tänak liidripositsiooni haarata, Dani Sordo jäi maha 0,8 sekundiga ning Sebastien Ogier 0,9 sekundiga.

Tänaku tiimikaaslased Jari-Matti Latvala ning Kris Meeke mahtusid mõlemad esikuuikusse, vastavalt 1,4 ja 1,6 sekundi kaotusega Tänakule.

Toyota Gazoo Rally Challenge Programi sõitja Takamoto Katsuta alustas enda esimest sõitu WRC-sarjas eraldi arvestuses Yarise roolis, millega suutis mees katse edukalt läbida ning ammutada tulevikuks vaja minevat kogemust.

«Täna oli sõitjate jaoks teistsugune päev, kuna neil oli võimalus korduvalt harjutada samal rajal, kus katse läbi viidi. Otti jaoks on väga hea, et ta suutis liidripositsiooni kohe alguses haarata, kuid Saksamaa rallil on vahed alati väga väikesed. Üldiselt on siin on olnud väga raske ilma ennustada, kuid praegu tundub, et tuleb ühtlane ning kuiv ilm. See võib teha võitluse veelgi raskemaks,» rääkis Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen.

«Täna tundus rohkem nagu ringrajasõit, kuna me saime mitmeid kordi samal rajal harjutada, kuid see andis ülejäänud ralli jaoks väga hea tunnetuse kätte. Testikatsel töötas kõik algusest peale, pidime väiksed muudatused tegema, et õiget tunnetust saada. Esimese katsega võib seega rahule jääda. Täna hommikusel teisel katsel peaks meil olema esimesena startides väike eelis ning loodetavasti suudame selle ära kasutada. Kohe algusest on vaja end maksma panna, kuna Saksamaal on vahed alati väga väikesed,» sõnas Ott Tänak pärast esimest päeva.

Esimese päeva tulemused:

1 Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2.39,4 

2 Dani Sordo/Carlos del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +0,8 sekundit

3 Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (Citroën C3 WRC) +0,9 sekundit

4 Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +1,0 sekundit

5 Kris Meeke/Seb Marshall (Toyota Yaris WRC) +1,4 sekundit

6 Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +1,6 sekundit

7 Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen (Ford Fiesta WRC) +1,9 sekundit

8 Esapekka Lappi/Janne Ferm (Citroën C3 WRC) +1,9 sekundit

9 Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger-Amland (Hyundai i20 Coupe WRC) +2,5 sekundit

10 Gus Greensmith/Elliott Edmondson (Ford Fiesta WRC) +3,0 sekundit

Tagasi üles
Back