Galerii: Eesti driftiässad võtsid Riias kaksikvõidu

Nädalavahetusel Riias toimunud Balti drifti meistrivõistluste neljandal etapil võttis poodiumi kõrgeima koha Eesti tipp-driftija Mihkel Norman Tults. Teisele kohale tuli eestlane Andri Raudva, alistades kolmandaks jäänud lätlase Edmunds Berzinsi.

Võistluse raames selgusid ka Põhja-Euroopa 2019. aasta meistrid, kus esimeseks tuli Kevin Pesur (274 punkti), teiseks Tults (272 punkti) ning kolmandaks soomlane Lauri Heinonen (238 punkti).

Tultsi heitlik ja arvukate tehniliste probleemidega vürtsitatud hooaeg andis lõpuks oodatud tulemuse. Ka võistluspäev Riias algas raskelt, Tults kvalifitseerus PRO klassis 36 võistleja hulgas mitte just kõige paremate punktidega 14. kohale.

«Hommik oli kuidagi keeruline ja tunne ei olnud selline nagu võiks ühel tähtsal võistluspäeva hommikul olla. Eriti arvestades, et tegemist oli siiski viimase Põhja-Euroopa sarja võistlusega,» rääkis Tults, kes sai enda sõnul kvalifikatsioonide järel uue hingamise ja võitis esimese TOP32 tandemsõidu. Pärast seda sujus kogu võistlus tema kasuks.

Baltikumi ja Eesti meistritiitli otsustavad sõidud tehakse 14. septembril Laitses ja finaal toimub oktoobri alguses Lätis.

Tagasi üles