Austraalia poiss tassis neli aastat prügikaste, et iidoleid näha

12-aastane Austraalia poiss Max Waighti unistused täitusid - reis Inglismaa MMile sai teoks

FOTO: Kuvatõmmis videost

12-aastane Austraalia poiss Max Waight viis neli aastat naabrite prügikaste välja, et koguda raha Inglismaale sõiduks ning kodumaa kriketikoondise mängudele maailmameistrivõistlusetl kaasa elada.

Neli aastat tagasi, vaid 8-aastasena nägi Max telekast, kuidas Austraalia kriketimeeskond krooniti kodutandril maailmameistriks. See avaldas poisile sedavõrd muljet, et ta otsustas järgmiseks, 2019.aasta MMiks Inglismaale kindlasti kohale sõita. Koos vanematega kirjutas ta naabruskonna elanikele kirja, et on nõus nende prügi välja viima. Mingit hinnakirja ta ei lisanud.

Max Waight sai endale kümme klienti ning igal pühapäeval nelja aasta jooksul vedas ta naabrite prügi välja. Kui ta oli haige või laagris, asendasid teda vanemad või noorem vend Damien. Max teenis umbes dollari nädalas ja pani nelja aasta jooksul kõrvale 1500 dollarit. Mitu naabrit palus tal puhkusele minnes ka näiteks aias lilli kasta ja teha muid pisitöid, nii õnnestus Maxil vahest ka pisut lisaraha teenida.

Sihikindlus viis väikese austraallase unistuste täitumisele. Max külastas Inglismaal toimunud kriketi MMi ning sai Austraalia koondisele vahetult kaasa elada.

Kuna kriket pole Eestis kaugelti popimate spordialade hulgas, siis on ehk huvitav teada, et 2015. aasta Melbourne'is toimunud maailmameistrivõistluste teleülekandeid näidati koguni 200 riigis, neid jälgis üle 2,2 miljardi televaataja, staadionil külastas matše üle 700 000 inimese. 

Tagasi üles