Rafael Nadal: ma ei aja suure slämmi rekordeid taga

Rafael Nadal US Openi võidukarikaga

FOTO: MPI04/Capital Pictures / MPI04/Capital Pictures/Scanpix

Rafael Nadal on ühe suure slämmi turniiri võidu  (19 võitu) kaugusel Roger Federeri rekordist (20 suure slämmi tiitlit). Samuti võib Nadalist saada aasta lõpuks maailma esinumber. Hispaanlane ise ütles, et ta jahi kumbagi.

Nadal võitis pühapäeval dramaatilises viiesetilises US Openi lõppmängus venelast Daniil Medvedevit 7:5, 6:4, 5:7, 4:6, 6:4. See 19. suure slämmi võit avas 33-aastasele hispaanlasele kõik võimalused tennise ajaloos mööda marssida kahest igipõlisest rivaalist ning jäädvustada end kui läbi aegade maailma parimat tennisisti.

«Ma ei vaata seda asja sellise pilguga. Olen alati öelnud, et mulle meeldiks kõige rohkem võite võtta, kuid ma ei mõtle sellele. Ma ei treeni iga päev selle nimel ega mängi tennist selle eesmärgiga,» rääkis Nadal.

«Mängin tennist, sest mulle meeldib seda teha.»

«Loomulikult on mul au osaleda võitluses maailma parima tennisemängija nimele. Kuid kui iga päev kaotuste ja võitude kohta hakata ristikesi panema, siis muutub see frustreerivaks. Mulle meeldiks kui mul oleks enim suure slämmi võite, kuid kui seda ei juhtu, ei ole ma sugugi õnnetum. Ma ei võitle selle nimel. Õnnelikuks teeb mind see, kui ma tean, et olen väljakule jätnud oma absoluutse parima,» rääkis tennise suurmeister.

Tagasi üles