Mart Seim teenis MMil 18. koha, võistluse võitis kolm maailmarekordit püstitanud Talahhadze

Mart Seim.

FOTO: Kristjan Teedema

Tais Pattayas toimuvatel tõstmise maailmameistrivõistlustel on täna viimane võistluspäev. Viimasel ajal vigastustega kimpus olev Eesti vägilane Mart Seim võistles seekord B-grupis ja sai kahe tõste kogusummaks 400 kg, mis andis 18. koha. Võistluse võitis kõik kolm maailmarekordit purustanud grusiin Laša Talahhadze 484 kilogrammiga. Poodiumi madalamad astmed kuulusid armeenlastele - teine oli Gor Minasjan (460kg) ja kolmas Ruben Aleksanjan (437kg).

Seim sõitis Taisse silmas pidades eelkõige Tokyo 2020. aasta olümpiamänge – tulemus oli tarvis kirja saada, sest olümpiale pääsemiseks tuleb osaleda vähemalt neljal võistlusel. 

Rebimises sai Seim 175 kilogrammi sirgetele kätele kolmandal katsel, mehe isiklik rekord on 192 kilogrammi. Tõukamises oli Seim avakatsel omas elemendis ning 225 kilogrammi alistus näiliselt kergelt. Kuigi eestlane üritas veel ka raskust 230 kilogrammi, siis rohkemaks Seimil täna jaksu ei olnud. Kogusummaks jäi 400 kilogrammi, mis kahe grupi kokuuvõttes andis 18. koha.

Võitluses kõige kõrgematele kohtadele tegi ülivõimsa etteaste grusiin Laša Talahhadze. Valitsev olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister rebis maailmarekordilise 220 kg ning tõukas samuti rekordit tähistava 264 kg. Kogusummaks 484 kg, mis tähistas ta enda maailmarekordi ületust kuue kilogrammiga. Hõbedale tulnud armeenlane Gor Minasjan rebis 212 kg ja tõukas 248 kg. Kolmanda koha mees Ruben Aleksanjan sai kirja 192 kg ja 245 kg.

Tagasi üles
Back