Fourcade võib karjääri enne Pekingi olümpiat lõpetada

Martin Fourcade.

FOTO: JOHAN AXELSSON / www.imago-images.de

«Järgmisel kevadel langetan otsuse, kas osalen 2022. aastal Pekingi taliolümpiamängudel või lõpetan karjääri,» lausus Prantsusmaa laskesuusataja Martin Fourcade väljaandele RMC Sport.

31-aastane prantslane on laskesuusamaailmas saavutanud kõik, mis võimalik. Fourcade on viiekordne olümpiavõitja, 11-kordne maailmameister ja seitsmekordne MK-sarja üldvõitja. Kuid eelmine hooaeg läks Fourcade’il untsu. MK-sarja üldarvestuses sai prantslane alles 12. koha ja Östersundis toimunud maailmameistrivõistlustel tal poodiumile asja ei olnud.

«Ma olen eelmisel hooajal juhtunut analüüsinud. Ma ei koorma enda pead ebaõnnestunud hooajaga, vaid proovin seda unustada ja mitte samu vigu korrata,» ütles Fourcade, kes pole endale uueks hooajaks selgeid eesmärke seadnud. «Lähen uuele hooajale vastu sooviga olla hea kogu hooaeg.»

Fourcade lisas, et tema suurim konkurent uuel hooajal on eelkõige norralane Johannes Thingnes Bø, aga tugevad on ka prantslased Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux ja Antonin Guigonnat.

Uus laskesuusahooaeg algab 30. novembril Östersundis. Maailmameistrivõistlused toimuvad 12.-23. veebruarini Anterselvas.

Tagasi üles