EOK toob PÖFF-il vaatajateni Ott Tänaku filmi seninägemata kaadrid

Maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja vahetult pärast Kataloonia rallit

FOTO: EAP/SCANPIX

Eesti Olümpiakomitee esitleb juba seitsmendat aastat Pimedate Ööde Filmifestivalil (PÖFF) Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programmi, kuhu sellel aastal kuulub 10 sporditeemalist linateost.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul avaneb spordifilme vaadates meile spordialade taustsüsteem, kuhu tavaliselt pilk ei ulatu. «Vaatajate ette tuuakse saavutuste taga olev pingutus, eneseületus ja ohverdused. Mõtlemapanevad kaadrid viivad meid poksiringist ekstreemspordialade piiride nihutamiseni mägedes ning toovad välja spordialade muutuse ja arengu ajas. Soovin kõikidele filmihuvilistele nauditavaid hetki spordifilmide seltsis!» ütles ta.

Pimedate Ööde Filmifestivali juhatuse liige Mikk Granström rääkis: «EOK spordifilmide programm on kokku pandud kümnest 2019. aasta parimast spordifilmist. Käesolev aasta on olnud Eesti spordile hea ja antud programmi raames on kõigil võimalik näha kogu spordi ilu ja võlu selle täies hiilguses.» 

Võimalus näha seninägemata kaadreid

Festivali EOK spordifilmide programmi suurteoseks on Eesti spordiajalugu teinud ning autorallis maailmameistriks tulnud Ott Tänaku film «Ott Tänak: The Movie». Eksklusiivselt PÖFF-i ajal saab 18. novembril kell 18 ja 23. novembril kell 16.15 Coca Cola Plazas vaadata seansi eel lühifilmi Kataloonia rallist, mis toob ekraanile maailmameistriks tulemise pinge ja emotsioonid koos kommentaaride ja kaadritega kulisside tagant.

«Kataloonia rallil täitis Tänak oma eluunistuse ja võitis koos kaardilugeja Martin Järveojaga maailmameistritiitli. Lootuses seda ajaloolist hetke tabada lendas Hispaaniasse ka filmimeeskond. Dokumentaal on saanud nüüd uued emotsionaalsed lõpukaadrid,» rääkis filmi toimetaja Kaidi Klein.

Tagasi üles