Eesti grupikaaslased Saksamaa ja Holland kindlustasid koha EM-finaalturniiril

Kris Ilves
Hollandi jalgpallikoondise staarid.
Hollandi jalgpallikoondise staarid. Foto: JASON CAIRNDUFF/Action Images via Reuters

2020. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Eesti koondisega samasse alagruppi kuuluvad Saksamaa ja Hollandi rahvusmeeskonnad kindlustasid koha EM-finaalturniiril.

Mönchengladbachis mänginud Saksamaa alistas Matthias Ginteri (41. minutil), Leon Goretzka (49.) ning Toni Kroosi (55. ja 83.) tabamuste toel Valgevene 4:0. Valgevene poolel ei suutnud Igor Stasevitš realiseerida penaltit.

Holland leppis Belfastis väravateta viiki Põhja-Iirimaaga, kuid kindlustas sellest hoolimata koha EM-finaalturniiril. Põhjaiirlane Steven Davis raiskas esimesel poolajal suurepärase võimaluse, kui eksis 11 meetri karistuslöögil.

Seis C-alagrupis: Saksamaa 18 punkti (7 mängust), Holland 16 (7), Põhja-Iirimaa 13 (7), Valgevene 4 (8), Eesti 1 (7). Põhja-Iirimaal on küll võimalik kerkida Hollandiga samale pulgale, aga omavahelised mängud, mida arvestatakse võrdsete punktide korral esimesena, on Hollandi kasuks.

Praeguse seisuga on koha EM-finaalturniiril kindlustanud 16 rahvusmeeskonda (Inglismaa, Tšehhi, Ukraina, Saksamaa, Holland, Horvaatia, Hispaania, Rootsi, Poola, Austria, Prantsusmaa, Türgi, Belgia, Venemaa, Itaalia ja Soome). Kokku osaleb 2020. aasta EM-finaalturniiril 24 meeskonda.

Tulemused:

• Austria – Põhja-Makedoonia 2:1 (7. Alaba, 48. Lainer – 90+3. Stojanovski)
  • Horvaatia – Slovakkia 3:1 (56. Vlašic, 60. Petkovic, 74. Perišic – 32. Bozenik)
  • Saksamaa – Valgevene 4:0 (41. Ginter, 49. Goretzka, 55., 83. Kroos)
  • Iisrael – Poola 1:2 (88. Dabbur – 4. Krychowiak, 54. Piatek)
  • Põhja-Iirimaa - Holland 0:0

Loe ka: «Läti jalgpallikoondise nukker seeria jätkus Sloveenias»