Kanada esimesena Davis Cupi veerandfinaali!

Toimetas Indrek Raudkivi
Davis Cup finaalturniiril Madridis võtab Kanada tennisist Denis Shapovalov (punases) pärast Matteo Berrettini alistamist vastu õnnitlusi meeskonna kaptenilt Frank Dancevicilt. Foto: SUSANA VERA/REUTERS/Scanpix

Madridis toimuval tennise Davis Cupi finaalturniiril 18 meeskonna osavõtul on pärast kaht võistluspäeva selgunud üks veerandfinalist, selleks on üllatuslikult Kanada, kes F-grupis alistas nii USA kui Itaalia mängudega 2:1.

Kanada ja Itaalia vahelise matši üksimängudes lõppesid viiest mängitud setist neli seisuga 7:6! Maailma edetabelis 150. kohal olev Vasek Pospisil alistas Fabio Fognini 7:6 (5), 7:5 ja Denis Shapovalov lõi täiesti ulmelises mängus Matteo Berretinit 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (5).

«Olen üliõnnelik, et võitsin vapustava hooaja teinud Berrettinit. Eriti veel mängus, kus kõik setid läksid kiiresse lõppmängu,» sõnas Shapovalov.

Paarismängus said siiski itaallased olulise mänguvõidu 6:2, 3:6, 6:3.

Matšis ameeriklastega alistas Pospisil Reilly Opelka 7:6 (5), 7:6 (7) ja Shapovalov lõi Taylor Fritzi 7:6 (6), 6:3. Kuna sellega olid kanadalased pääsu veerandfinaali kindlustanud, andsid nad paarismängus loobumisvõidu. Kanadale oli see esimene võit USA üle, eelmised 15 omavahelist kohtumist olid kõik lõppenud ameeriklaste võiduga.

B-grupis on kaks mängu pidanud Venemaa. Karen Hatšanov ja Andrei Rublev alistasid teisena asetatud Horvaatia 3:0, kuid jäid alla kodus mängivale Hispaaniale 1:2. Rublev alistas Roberto Bautista-Aguti 3:6, 6:3, 7:6 (0), Hatšanov tunnistas maailma esireketi Rafael Nadali paremust 3:6, 6:7 (7). Paarismängus kaotasid venelased Marcel Granollers/Feliciano Lopezile 4:6, 6:7 (5).

Grupis D selgus esimene väljalangeja, selleks osutus Kolumbia, kes jäi alla nii Belgiale 1:2 kui Austraaliale (Nick Kyrgios, Alex de Minaur, paarismängus John Peers/ Jordan Thompson) 0:3.

C-grupis ei andnud Argentiina mingit võimalust Tšiilile - 3:0.

A-grupis vormistas Prantsusmaa 2:1 võidu Jaapani üle alles paarismängus. Austraalia lahtiste tšempionid Nicolas Mahut/Pierre-Hugues Herbert olid dramaatilises matšis Ben McLachlan/Yasutaka Uchiyamast paremad 6:7 (4), 6:4, 7:5. Üksikmängus näitas Jo-Wilfred Tsonga veenvat üleolekut Yasutaka Uchiyama üle 6:2, 6:1, kui esinumbrite mängus alistas Yoshihito Nishioka (ATP 73.) kindlalt Gael Monfilsi (ATP 10.) 7:5, 6:2.

E-grupis võitis Kasahstan Hollandit 2:1.

Davis Cupi finaalturniiril on 18 meeskonda jagatud kuude kolmesesse alagruppi (asetatud meeskondadel on sulgudes nende asetus edetabelis):

A-grupis mängivad Prantsusmaa (1), Serbia ja Jaapan

B-grupis Horvaatia (2), Venemaa ja Hispaania

C-grupis Argentiina (3), Saksamaa ja Tšiili

D-grupis Belgia (4), Austraalia ja Kolumbia

E-grupis Suurbritannia (5), Kasahstan ja Holland

F-grupis USA (6), Itaalia ja Kanada.

Davis Cupi uue formaadi kohaselt pääsevad veerandfinaali kuue alagrupi võitjad ning kaks paremat teise koha omanikku.