Valtteri Bottas: Red Bull on sirgekiiruses parem kui Mercedes

Postimees Sport
Copy
Valtteri Bottas.
Valtteri Bottas. Foto: XPB / XPB Images/Press Association Images

Mercedese vormel 1 piloot Valtteri Bottas tunnistas, et konkurent Red Bull on aastaga tugevalt oma autot edasi arendanud ja sirgekiiruses juba neist möödunud.

Mercedese vormel 1 meeskond on sel aastal küll kindlustanud kuuenda järjestikuse konstruktorite tiitli, kuid Red Bulli esitused viimastel etappidel on jõudnud tasemele, mida Austria meeskond pole aastaid näidanud.

Soomlasest Mercedese piloodi Valtteri Bottase hinnangul on Red Bull juba mõneski valdkonnas neist parem. Viimane kinnitus sellele oli Max Verstappeni võit viimasel Brasiilia GP-l.

«Teadsime, et nad on tugevad, aga nad olid oodatust veel paremad. Eriti head olid nad sirgetel, rääkis Bottas veebilehele racefans. «Ka kurvides on nende masin hea, aga pikkadel sirgetel on nad juba paremad kui Mercedes,» avaldas Bottas.

Soomlase sõnul ei saa siiski Red Bulli arengust põhjapanevaid järeldusi uueks hooajaks teha. «Red Bull on oma autot arendanud pidevalt läbi hooaja. Aga järgmisel aastal on kõik uus. Meil kõigil on uued autod ja on võimatu ennustada, mis juhtuma hakkab. Uuel aastal alustavad kõik siiski nullist,» analüüsis Bottas.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse Vormel 1 sarja hooaja viimane etapp Abu Dhabis Yas Marina ringrajal, mis on tuntud oma pikkade sirgete poolest.

Tagasi üles