Kalev/Cramo lustis linnarivaali kallal ning võttis veenva võidu

Kalev/Cramo mängijad.
Kalev/Cramo mängijad. Foto: Tairo Lutter

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus neljapäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustas TALTECH-i ning teenis veenva 26-punktilise võidu.

BC Kalev/Cramo - TALTECH 108:82 (33:22, 32:17, 27:19, 16:24)

Kalevlased juhtisid avaveerandi keskpaigaks 14:8 ning paar minutit hiljem oli vahe üle kümne punkti. Teise veerandaja alguseks oli neil 33 punkti kirjas TALTECH-i 22 vastu ning Martin Paasoja kaugviskest mindi peagi 43:22 ette. Vahe suurenes 23 sekundit enne poolaja lõppu ka 28 punktile, kuid Eric Schmalz vastas seejärel lähiviskega.

Kalev/Cramo jätkas kolmandal veerandajal samuti head minekut ning 5.26 möödudes oli eduseis 30-punktiline. Joonas Järveläineni viimasel veerandajal visatud 11 punkti toel suutis TALTECH vahet vähendada, kuid mäng enam põnevaks ei kujunenud ja matši favoriit võttis kokkuvõttes suure võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 55% - 50% peale ning lauavõitlus võideti 36:32 (ründelaud 14:12). Korvisööte andsid kalevlased rohkem 35:15 ja pallikaotuseid kogunes TALTECH-il rohkem 19:14.

Kalev/Cramo parimateks kerkisid Sten-Timmu Sokk ja Jonathan Leon Holton, kes tõid kumbki 18 punkti ning veel vastavalt 5 korvisöötu ja 9 lauapalli. Calvin Jerome Godfrey tegi kaksikduubli 17 punkti ja 10 lauapalliga, Tanel Kurbas järgnes 13 ja Martin Paasoja 11 punktiga.

Joonas Järveläinen tõi TALTECH-i poolelt 18 punkti. Leemet Böckler lisas 16, Levi Martin Giese 14 (lisaks 6 lauapalli), Sten Olmre 12 ja Eric Schmalz 10 punkti.

Olgu ühtlasi ära mainitud, et Kalev/Cramo eest ei jooksnud platsile Kristjan Kangur ning TALTECH-i ridadest jäid eemale Gregor Arbet ja Oliver Metsalu, Marek Ojamäe ning Karl-Kristjan Karpin mänguaega ei teeninud.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud laupäeval, 30. novembril. Tartu Ülikool võõrustab esimeses kohtumises Riia VEF-i, Jurmala võtab võõrsil vastu AVIS UTILITAS Rapla, Tallinna Kalev/TLÜ on vastamisi TALTECH-iga, BK Ogre heitleb BK Liepajaga, BC Valga-Valka/Maks&Moorits sõidab külla VALMIERA GLASS VIA-le ning viimases matšis on vastamisi Läti Ülikool ja Rakvere Tarvas.