Euroliiga rekord: kuldse käega ameeriklane rebis Müncheni Bayerni tükkideks
Real Madrid teenis kuuenda järjestikuse võidu

Reali ja Zeniidi vaheline kohtumine.

FOTO: Alexander Demianchuk/Alexander Demianchuk/TASS

Täna läksid korvpalli Euroliigas vastamisi Madridi Real-BC Zeniit ja Anadolu Efes-Müncheni Bayern. Kui esimesed suutsid noppida kuuenda järjestikuse võidu, siis sakslased põrusid Efesele haledalt.

Kolme kaotuse kõrvalt hooaja kaheksanda võidu teeninud Hispaania sats alistas Euroliiga debütandid tulemusega 86:71.

Reali resultatiivseimaks palluriks kerkis argentiinlane Facundo Campazzo, kelle kontole kanti matši jooksul 19 punkti. Talle järgnes 15 silmaga rahvuskaaslane Gabriel Deck ning prantslane Fabien Causeur (11 punkti). Vene hiiu silmapaistvaim mees oli mehhiklane Gustavo Ayon, kes skooris 18 punkti ja kümme lauapalli.

Bayerni ning Efese vahelises mõõduvõtus kiskusid asjad eriti koledaks, sest Baierimaa gigant purustati lausa 104:75. Kogu rambivalguse tõmbas enda peale kahtlemata USA vägilane Shane Larkin, kes põrutas kohtumise lõpuks 49 punkti. Bayerni korvide eest hoolitses suures osas Vladimir Lucic, kes sai kirja 20 silma.

Kusjuures Larkini vägitükk läheb Euroliiga ajalukku rekordina, sest ameeriklane ületas neli ametivenda (Bobby Brown, Alphonso Ford, Carlton Myers, Kaspars Kambala), kes on samamoodi suurel hulgal korve sopsutanud. Eelmainitud sangarid suutsid skoorida kõik 41 punkti ühe matši jooksul. Sellega Shane Larkini võlutrikid siiski ei lõppenud, sest 49 punkti sisse kuulus ka kümme kolmepunktiviset, mis on samuti uus teetähis Euroopa mainekamas kossusarjas. 

Teised Euroliiga vastasseisud:

Olympiacos - EA7 Olimpia Milano 91:70

Barcelona - CSKA Moskva 67:96

Hetkene tabeliseis:

FOTO: euroleague.net

Tagasi üles