Eesti poksijad alustavad teekonda olümpiapileti nimel Tallinna meistrivõistlustel

Pavel Kamanin (punases) lükkas Andrei Hartšenko troonilt!

FOTO: Aleksandr Abrosimov/Eesti Poksiliit

Olümpia-aasta saab Eesti poksijate jaoks vägeva alguse eeloleval nädalavahetusel Lasnamäe spordikompleksis, kus toimuvad Tallinna lahtised meistrivõistlused poksis. 

Semjon Kamanini, Pavel Kamanini, Eduard Piirisilla ja Stiven Aasi jaoks on tegemist tähtsa spordiaastaga, sest just eeloleval suvel on neil võimalus esimeste eestlastena jõuda amatöörpoksi suurimasse ringi ehk jõuda olümpiamängudele.

Mehed lihvisid hiljuti vormi Tartus, kus toimus poksikoondise laager. Koondise koordinaatori Artur Sinilille sõnul jätkub ettevalmistus pärast Tallinna meistrivõistlusi Soomes, kus saab lisaks põhjanaabritele panna end proovile ka tugevate iirlaste vastu.

Olümpiakvalifikatsioonide ettevalmistusperiood saab viimase lihvi aga hoopis Ukrainas, tugevas poksiriigis, kus saab vajalikke treeningsparringuid pidada maailma tippu kuuluvate poksijate vastu. Tegemist on poksikoondise viimaste aastate ühe põhjalikuma ettevalmistusega. “Mul on hea meel tõdeda, et poksiliidu presidendi Kalle Klandorfi juhtimisel on oluliselt paranenud alaliidu finantseerimine. Selle tulemusena toimub käesoleva aasta poksikoondislaste ettevalmistus OM-kvalifikatsioonivõistlusteks just alaliidu finantseerimisel," rääkis poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina. "Peatreeneri poolt välja töötatud ettevalmistusprogrammis toimub viis treeninglaagrit, millest kolm leiavad aset välismaal. Tugevate sparringupartneritega treenimine annab meie poksijatele võimaluse täiustada oma tehnilisi ja taktikalisi võtteid."

Olümpiakvalifikatsiooni turniire on kokku kaks. Esimene neist leiab aset märtsis Londonis ning teine maikuus Pariisis. Võistluste tase on võrdväärne Euroopa -ja maailmameistrivõistlustega, kus olenevalt kaalukategooriast toob pääsu olümpiale viie või kuue parema sekka jõudmine. 

Kui heas vormis olümpialootused tänaseks on, sellele saab kaasa elada eeloleval laupäeval ja pühapäeval Tallinna meistrivõistlustel, kuhu oodatakse kõiki poksihuvilisi. Sissepääs on tasuta. 

Tagasi üles