Thierry Neuville: Ogier on minu kõige suurem konkurent MM-tiitlile

Thierry Neuville.

FOTO: Lavadinho Via Www.imago-images.de/Imago Images/panoramic

Kuigi autoralli MM-sarja hooaeg pole veel õieti alanudki, käivad juba mõnda aega spekulatsioonid, kes võiks kõige kõvem mees olla. Ühe huvitava mõtte viskas taas õhku Thierry Neuville. 

Belgia väljaanne RTBF pakkus kõigile huvilistele võimalust Neuville´ile küsimusi esitada, välja valiti viis paremat. Brigitte uuris: kes on tänavusel hooajal su kõige ohtlikum vastane?

«Vara veel öelda, aga paberil on Sebastien Ogier parim ja mu suurim konkurent MM-tiitlile,» vastas Neuville. «Ta sõidab masinaga, mis on eelnevatel aastatel olnud väga efektiivne. Ott [Tänak] liitus aga meie tiimiga, mistõttu saan talt üht-teist õppida. Üritan temast nii palju paremaid kohti saada kui võimalik.»

Muuhulgas küsiti belglaselt, kas tema õlul on ka pinge, kuna ta pole endiselt tšempioniks tulnud. «Survet pole. Tean, et kuulume kõige kiiremate hulka. Eelmisel aastal saime juba Ogier´st jagu, kuid Ott oli tugevam. Hooaja keskpaigast alates polnudki talle võimalik vastu saada. Aga jätkame sama tugeva rütmi ja motivatsiooniga - tahame väga võita!» arutles Neuville. 

***

Erinevalt enamikest MM-rallidest ei alustata Monte Carlos lühikese publikukatsega. Täna õhtul läbivad ekipaažid kahe mõõduvõtuga kokku 42,96 km ning katsumuse teeb raskemaks tõik, et start antakse õhtupimeduses – Eesti aja järgi algab esimene katse 21.38, teine 23.26. Muide, avakatset sõideti viimati 1994. aastal ehk see peaks kõigile uus olema.

Kokku on Monte Carlos kavas 16 katset kogupikkusega 304,28 km ning võrreldes mullusega on neljandik võistlustrassist läbinud uuenduskuuri. Ralli viimasele mõõduvõtule saab esimene auto pühapäeval lähte meie aja järgi kell 13.18.

Postimees pakub rallifännile kogu aasta vältel ülipõhjalikku kajastust. Aadressilt sport.postimees.ee on võimalik jälgida katsete otsepilti, terve nädalavahetuse jooksvat tekstipõhist otseblogi, värskeid uudiseid ja videoid sündmuste epitsentrist ning kuulata eestikeelset ralliraadiot.

Tagasi üles