Maicel Uibo oli koronaviirusest hoolimata valmis Hiina MMil võistlema: tervis on korras ja seis on mõnus

Maicel Uibo FOTO: Tairo Lutter

Mitmevõistlejal Maicel Uibol on kahju, et märtsis toimuma pidanud sise-MM aasta võrra edasi lükkus. «Tervis on korras ja seis on mõnus, aga mis seal ikka,» lausus ta.

Koronaviiruse puhangu tõttu otsustas maailma kergejõustikuliit (WA, endine IAAF - toim), et märtsis Nanjingis toimuma pidanud kergejõustiku sise-MM lükkub aasta võrra edasi. Kuigi kuuldavasti oli nii mõnigi linn pakkunud end vabatahtlikult MMi asenduskorraldajaks, tahtis WA võistluse siiski Hiinas korraldada.

Kui sise-MM oleks ikkagi selle aasta märtsis Hiinas läbi viidud, oleks Uibo seal ka kohal olnud. «Kui ta märtsis oleks toimunud, oleksin suure tõenäosusega sinna läinud, vähemalt hetkeseisule mõeldes,» sõnas 2018. aastal Birminghami sise-MMil pronksmedali võitnud eestlane.

Praegu on veel vastamata küsimus, kas 2019. aasta välishooaja põhjal MM-pääsme taganud Uibo saab ikka järgmise aasta jõuproovile või peab ta selleks täitma uued tingimused? 27-aastane Põlvast pärit mitmevõistleja usub, et pigem tuleb täita uued tingimused.

«Ma arvan, et nad teevad kvalifitseerumise 2020 põhjal. 2019 on võib-olla tol ajal juba liiga kauges minevikus, et välishooaja põhjal seda kvalifitseerumist teha. Aga ei oska öelda, tuleb WA otsus ära oodata,» sõnas Uibo, kes pööras pilgu nüüd välishooaja poole. «Elu on selline, pole mõtet nukrutseda, tuleb edasi vaadata.»

Tagasi üles
Back