Ilmaprognoos lubab miinuskraade: IBU andis Otepääle ajapikendust

Eesti laskesuusataja Rene Zahkna Tehvandi lasketiirus.

FOTO: Arvo Meeks

Soe talv ja lumepuudus on laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused Otepääl küsimärgi alla seadnud. Täna otsuse langetama pidanud Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) ei tühistanud tiitlivõistlusi, vaid andis korraldajatele ajapikendust laupäevani.

Peamine põhjus on ilm, mis praeguse seisuga saatuslikuks saab, aga lähiöödel on lubatud miinuskraade. Laskesuusapeo korraldajatel on võimalik teha 2,2 kilomeetri pikkune suusaring, kuid IBU nõuded eeldavad vähemalt kolmekilomeetrist rada.

IBU andis korraldajatele aega juurde. «Oleme rahvusvahelise alaliiduga rääkinud ning saame targemaks neljapäeval ja reedel, kui on prognoositud miinuskraade. Meil on vaja kunstlund juurde toota. Kasutame ära kõik võimalused, mis loodus meile pakub, aga asjade ümbermängimine ei ole nii lihtne ja see nõuab erinevaid tegevusi,» kommenteeris korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

IBU otsustab eeloleval laupäeval, kas 26. veebruarist kuni 1. märtsini planeeritud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused Otepääl toimuvad või mitte. «Oleme optimistlikud, aga olukord on selline, et kui peame reaalselt asjadega tegelema, siis seda ei saa ainult optimismi peale üles ehitada. IBU näeb ilmaprognoosi, oleme neid igapäevaselt kursis hoidnud ja ülevaateid saatnud.»

Kui laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused jäävad ära, oleks see tänavu juba kolmas suurem hoop Eesti talispordile. Esmaspäeval teatati, et Tartu maraton asendatakse jalgsimatkaga, ning jaanuaris sai selgeks, et Otepääl toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp tühistati samuti kehvade ilmastikutingimuste tõttu.

Tagasi üles