Ulmelise viimase ringi teinud Röiseland sundis Wiereri alistuma
Norralanna võitis Anterselva MMilt seitse medalit, sealhulgas viis kulda

Marte Olsbu Röiseland Anterselva MMil. FOTO: ESPA Photo Agency/ZUMAPRESS.com

Itaalias Anterselvas täna lõppeva laskesuusatamise MMi eelviimase ala - naiste ühisstardi - võitis Marte Olsbu Röiseland.

Esimeses kahes lasketiirus teenisid kõige soojema aplausi Katharina Innerhofer, Julia Simon ja Monika Hojnisz-Starega. Nad ei eksinud lamades kordagi ning suutsid ka suusarajal head tempot näidata.

Suured nimed Dorothea Wierer ja Denise Herrmann eksisid avatiirus ühe korra, kuid võtsid järgmisel suusaringil liidritega võrreldes tagasi põhimõtteliselt 20 sekundit. Puhas töö tiirus tähendas, et nemad olid kõrges mängus tagasi.

Kolmandasse tiiru tulid koos Herrmann, Wierer, Innerhofer ja Hojnisz-Starega. Simon jäi mõne sekundiga maha, kuid oli esimestest ainus, kes ei eksinud kordagi. Konkurentsist langesid Herrmann ja Innerhofer, eksides vastavalt neli ja kolm korda. Ühe märgi jättis üles ka Wierer.

Nõnda edestas Simon pärast kolmandat tiiru lähimat jälitajat Hanna Öbergi 10,9 ja Wiererit 20,8 sekundiga. Viimasesse tiiru tuli kolmik sisuliselt koos, kümnekonna sekundi kaugusel oli Hojnisz-Starega.

Kvartetist ei suutnud keegi puhtalt lasta. Öberg ja Simon eksisid kaks korda, Wierer vaid korra. Tänu sellele pääses tema rajale esimesena, näiliselt kindlale hõbedapositsioonile pääses püstitiirud puhaste paberitega läbinud Röiseland. Norralanna jäi itaallannast maha 14,4 sekundit.

Pronksile võitlesid Simon, Öberg ja Hojnisz-Starega. Nad lahkusid viimasest tiirust koos.

Rajal meeletult pingutanud Röiseland püüdis viimasel ringil Wiereri kinni. Mõnisada meetrit enne lõppu pani norralanna sisse teise käigu, kuid itaallanna püsis tema sabas.

Paarsada meetrit enne finišit andis Wierer alla. Röiseland (kaks eksimust lasketiirudes) võitis sellelt MMilt viienda kuldmedali ja edestas itaallannat Wiererit (3) 20,7 sekundiga. Pronksi sai kaela Röiselandile 26,1 sekundit kaotanud Öberg (3).

Ühtegi eestlannat täna stardis polnud. Meeste sõit algab kell 16 ning sealgi pole meie sportlasi võistlustules. Puudu on ka Anterselvas kaks medalit võitnud Aleksandr Loginov.

Tagasi üles
Back