Eesti korvpallikoondise peatreener: oli raske nädal, kuid jään väga rahule

Jukka Toijala (vasakul).

FOTO: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala ütles pärast kaotust Itaaliale, et täna jäi jõust veidi puudu.

«Kui kaotad, siis on emotsioonid mõistagi halvad. Mul on kahju mängijatest ja kohale tulnud publikust, kes olid suurepärased,» tõdes Toijala vahetult pärast matši. 

Mis sai täna Itaalia vastu otsustavaks? «Vastased lisasid teisel poolajal kõvasti kaitseagressiivsust ning sulgesid meie söödujooni. Kuid asi polnud ainult selles. Jätsime tihtipeale rünnakul kokkulepitud asjad lõpuni tegemata. Ilmselt tuli see sellest, et olime veidi väsinud,» vastas peatreener.

Siiski näeb Toijala keerulist nädalat, kus jäi aega vaid mõneks trenniks, igati rahule. «Meil oli ettevalmistuseks vähe aega. Kui hakkad uue asjaga pihta, siis pole lihtne. Meil oli nii kaitses kui ka rünnakul ainult paar kokkulepitud asja. Kokkuvõttes oli väga hea nädal! Olen õnnelik, et meeskond pakatab energiast.»

Soomlasest juhendaja avanädal oligi väga keeruline: ta sai võistkonna esimest korda kokku alles esmaspäeval, neljapäeval ja pühapäeval olid mängud. Selle pealt saadi igati hästi hakkama, võõrsilt teeniti magus võit Põhja-Makedoonia vastu.

«Suvel on meil rohkem aega toimetada. Loodetavasti suudame teha sammu edasi,» vaatas Toijala tulevikku. Järgmine mängudeaken, kus Eesti kohtub kodus Venemaa ja Põhja-Makedooniaga, peetakse novembris. 

Tagasi üles