Adamo selgitas, milliseid uuendusi Tänaku autol katsetatakse

Andrea Adamo.

FOTO: Helena El Mokni/Hyundai Motorsport

Eile kirjutas Postimees, et valitseva maailmameistri Ott Tänaku Hyundail on sel nädalavahetusel peetaval Rallye Serras de Fafe e Felgueirasel uued aerodünamika lahendused.  Hyundai tiimiboss Andrea Adamo selgitas nüüd täpsemalt, mis muutusi nad masinal teinud on.

«Ma ei ole tehnilise poole inimene ja tavaliselt ma ei räägi nendest asjadest, aga võin öelda, et me muutsime tagatiiba ja eesmist poritiiba. Need on ainsad uuendused ja eks paistab, kas võtame need Mehhiko rallil kasutusse,» sõnas itaallane ralliportaalile Dirtfish.

Tänak on ainus Hyundai piloot, kes Portugalis uuendusi testib. Tema tiimikaaslane Dani Sordi sõidab veel vana aerodünaamikapaketiga, millega läbiti ka viimane Rootsi ralli.

Hyundai on Tänaku autole ette kruvinud kaks lisatiiba, tagatiival on muudetud nurki, mis muutnud selle suuremaks ja kandilisemaks.

«Kui me midagi uut homologeerime, siis loodame autot paremaks muuta. Töötame nii auto esi- kui ka tagaosaga, et parandada masina tasakaalu,» sõnas Adamo.

Portugali kohalike meistrivõistluste raames peetaval etapil Tänak ja Sordo ametlikke aegu kirja ei saa. Küll pakub see head võimalust Mehhiko ralliks testimiseks ja rahvale auto näitamiseks.

«See on hea ralli Tänakule autoga kohanemiseks. Aga see ei ole ainult testvõistlus, see on ka sõu. Eelmisel aastal võistlesime kohalikel rallidel, tänavu teeme seda veel rohkem. Portugalis on kohalikud Hyundai maaletoojad kõvasti vaeva näinud, et me siia tuleksime. See on väga hea moodus, kuidas tuua need autod üha rohkema publiku ette. Samuti on hea, et sõitjad ja autod on nähtavad rohkematel kordadel kui ainult WRC-etappidel,» selgitas Hyundai tiimipealik.

Tagasi üles