Rastorgujevs pudenes medalikolmikust, leedulane langes neljandalt kohalt viiendasse kümnesse

Kris Ilves
Andrejs Rastorgujevs.
Andrejs Rastorgujevs. Foto: Parkkinen/Newspix24/SIPA/Parkkinen/Newspix24/SIPA

Valgevene laskesuusataja Sergei Botšarnikov võitis Minskis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel meeste 12,5 km jälitussõidus kuldmedali. Balti riigi sportlastel võistlus ebaõnnestus.

Viiendana startinud ja kokku kahel trahviringil (mõlemad eksimused viimases lasketiirus) käinud Botšarnikovile järgnesid Norra laskesuusatajad. Teise koha sai Sturla Holm Laegreid (2; +6,7) ja kolmanda Sivert Guttorm Bakken (2; +23,9).

Sprindis hõbemedali pälvinud lätlane Andrejs Rastorgujevs käis koguni kuuel trahviringil ja ületas finišijoone kümnendal kohal (+1.20,9).

Neljandana rajale pääsenud leedulane Vytautas Strolia tegi lasketiirus suisa üheksa möödalasku ja sai alles 47. koha (+4.44,8).

Ainsa eestlasena jälitussõitu pääsenud Kalev Ermits käis neljal trahviringil ja saabus finišisse 33. kohal (+3.29,4). Ermits alustas võistlust 47. kohalt.