Tänaku läbilöögile kõvasti kaasa aidanud itaallane sõdib koroona vastu eesliinil

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Mario Isola (paremal) koos Mercedese vormelitiimi pealiku Toto Wolffiga.
Mario Isola (paremal) koos Mercedese vormelitiimi pealiku Toto Wolffiga. Foto: XPB Images/Press Association Images/ScanPix

Rehvitootja Pirelli vormel 1 sarja ja ralliprogrammi juht Mario Isola mängis 2010. aastal suurt rolli selles, et Ott Tänak jõudis otsapidi WRC-sarja. Just itaallane juhtis Pirelli Star Driveri programmi, mille võiduga saarlane 2010. aastal MM-sarjas jala ukse vahele sai. Praegu mängib Isola oma kodumaal suurt rolli aga koroonaviiruse vastases võitluses.

Nimelt on Isola juba aastakümneid tegutsenud meditsiinivaldkonnas ning praegugi rügab ta päevad läbi kiirabiauto roolis. «Tavaliselt sa tead laupäeval õhtuse vahetuse eel, mis sind ees võiks oodata. Sa saad selleks valmis olla: ette võib tulla mõni autoõnnetus, kukkumised või tekivad inimestel ööklubides probleemid. Praegu on olukord aga teine,» alustas Isola DirtFishi ajakirjaniku David Evansiga vesteldes oma töö kirjeldamist.  

«Teedel on palju vaiksem. Vähem autosid sõidab ringi ja inimesed on kodudes, keegi ei käi väljas. Praegu me ei tea, mis meid laupäeval ees võiks oodata. Teame vaid seda, et öö tuleb tihe. Juba tavaline laupäev oli tegevusi täis, nüüd on aga iga öö nagu laupäev,» jätkas ta. 

Isola võiks istuda praegu rahulikult kodus nelja seina vahel ja nautida oma elutöö (Pirelli) vilju, kuid selle asemel riskib ta eesliinil oma eluga. Miks? «Teen seda tööd vabatahtlikult, et mul oleksid jalad maas. Elame mootorispordimaailmas: nii WRC-s kui ka vormel 1 sarjas tehakse meie jaoks kõik ette ja taha ära. Väljaspool seda on aga tõeline elu ja päris tragöödiad,» vastas ta. 

«Kui praegune olukord algas, mõtlesin, kas vabatahtlikud lõpetavad tegutsemise? Seda ei juhtunud, meile tuli hoopis inimesi juurde. Meie baasi sissepääsu lähedal on müür, kuhu inimesed kirjutavad sõnumeid. Ausalt, emotsioonid on praegu laes,» lausus Isola. 

Itaalias on koroonaviirus diagnoositud ligemale 160 000 inimesel, nakkushaigusesse on surnud üle 20 000 inimese.

Märksõnad

Tagasi üles