Lewis Hamilton: koroonakriis on mulle isegi kasuks tulnud

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. Foto: David Davies/PA

Vormel 1 sarja valitsev maailmameister säilitab ka kõige raskematel aegadel positiivse suhtumise. 

Tänavune F1 hooaeg polegi koroonakriisi tõttu alanud, ent Hamilton tunnistab, et pärast esialgset kerget šokki on ta end hästi tundnud. «Viimase viie aasta jooksul olen mõelnud, et keha ja vaim vajaksid puhkust. Tipus oleval sportlasel pole kunagi väga hea pikaks ajaks kõrvale jääda, aga ma isegi naudin seda sunnitud pausi. Olen värskem ja tervem kui kunagi varem,» vahendas BBC 35-aastast britti. 

Mõistagi tahaks Hamilton taas rajale naasta ja seitsmendat tšempionitiitlit jahtida, ent kriis tuleb kannatlikult mööda lasta. «Ühest küljest on selline olukord õnnistus. Hakkame veel rohkem hindama väikesed õnnestumusi ja asju, mida armastame. Olen ammutanud kõvasti energiat, inspiratsiooni ja sihikindlust. Ootan väga tulevikku, sest tahaksin juba koos oma suurepärase tiimiga tööd alustada,» märkis ta. 

Vormeliässa sõnutsi on praegusel ajal kõige tähtsam säilitada positiivsus, leida endale tegevust ning proovida midagi, milleks varem aega polnud. «Kindlasti ei tohiks aega raisata,» nentis ta. «Igatsen sõitmist, aga ei lase sellepärast masti maha. Kui vaatate enda ümber ringi, siis taevas pole üldse nii pilvine. Inimesed hindavad üha rohkem perega veedetud aega ja suhteid lähedastega. Siit on nii palju head kaasa võtta.»

Siiski kinnitab Hamilton, et ka tema ootab kriisi võimalikult kiiret taandumist. Praeguse prognoosi järgi peaks vormel 1 hooaeg algama juulis Austrias. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles