Kiiruseületamisega vahele jäänud Northugi kodust leiti kokaiini
Lisatud ka endise suusatähe kommentaar

Petter Northug peab taaskord kohtusse minema. Seekord on karistus ilmselt karmim. FOTO: Ned Alley/AP

Politsei leidis endise Norra suusakuninga Petter Northugi korterist kokaiini.

Sündmuste ahel sai alguse, kui Norra endine suusatäht sõitis autoga lubatust kiiremini ning politsei võttis ta rajalt maha. Northug viidi ruumi, kust tal võeti vereproovi ning hiljem sooviti ka tema kodus käia. 

See, mis avastus sealt saabus oli ootamatu. Politsei ringkäigul leiti Northugi kodust kokaiini ning ta sai kohe aru, et on paksus jamas. «Ma olen teinud suure vea,» kommenteeris Northug juhtumit ühismeedias.

«Ma olen meeleheitel ning kartuses, mis minust tulevikus saab. Lisaks tunnen kurbust, sest olen väga paljusid alt vedanud.»

Northug mõistab, et pole mõtet keerutama hakata ja võtab teo eest kogu vastutuse. Lisaks teab populaarne sporditäht, et teda ootab ees kohtutee. See pole tema jaoks esimene kord, kus ta seadust rikub. 

2014. aasta 4. mai varahommikul leidis aset õnnetus Trondheimi lähistel. Northug oli roninud purjus peaga autorooli ning põgenes politsei saabudes sündmuskohalt. Kohus määras toona talle 50 päeva vabaduse kaotust. Samuti trahvisummaks 185 000 Norra krooni.

«Ma tean, et nüüd ootab mind järjekordne kohtukeiss. Võtan kogu vastutuse selle eest, mida olen korda saatnud,» teatab norralane.

Norra meedia võttis ühendust ka endise tippsportlase advokaadi Halvard Hellega, kes ei soovinud hetkel olukorda rohkem kommenteerida ja selgitas, et sportlane on oma selgituse jaganud.

Northugi auhinnakapis ilutseb neli olümpia- (kaks kulda, üks hõbe, üks pronks) ja 16 MM-medalit (13 kulda, kolm hõbedat). MK-sarja üldvõitjaks krooniti Norra suusalegend hooaegadel 2009-10 ja 2012-13.

Tagasi üles
Back